Doğru Açı Fotoğraf Grubu – “Döküm İşçileri” Fotoğraf Sergisi

Davut ÇANKAYA, Evren YILMAZ, Fikret ÖRBÜK, İrfan ÜSTÜNDAĞ, Ramazan KOCA ve Sinan BAĞ’ın katılımlarıyla EFSAD çatısı altında kurulan Doğru Açı Fotoğraf Grubu, “Döküm İşçileri” fotoğraf sergisi 8 Haziran Cuma günü saat 18:00‘de NEO Plus Alışveriş Merkezi‘nde yer alan Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Sanat ve Tasarım Galerisi‘nde açılacaktır.

Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği (EFSAD) olarak tüm fotoğraf severleri sergi açılışına bekliyoruz. 

Sergi 8-17 Haziran 2018 tarihleri arasında ziyaret edilebilecektir.

Doğru Açı Fotoğraf Grubu

Fotoğraf makinasıyla tanışıp bu yolculuğa başlayan yeni fotoğrafçıların karşısına, fotoğrafçılıkla ilgili temel teknik, terim ve uygulamalar kaçınılmaz olarak çıkmaktadır.

Farklı coğrafyalardan, kültürlerden toplumun farklı kesimlerinden insanlar arasında iletişim kurabilen görsel bir iletişim dili olan fotoğraf endüstriden ticarete, kişisel deneyimlerin paylaşılmasından sanatsal çalışmalara , eğitimden kültüre , habercilikten belgesele birçok alanda çeşitli nedenlerle karşımıza çıkmaktadır.

Doğru Açı Fotoğraf Grubunun oluşturulmasındaki amaç fotoğrafçılıkta deneyimli ve fotoğrafçılığa yeni başlayan fotoğrafçıları bir araya getirerek gelecek nesillere gösterilebilecek arşiv nitelikli anları sanatsal kaygıyla fotoğraflayarak fotoğraf sanatını toplumla buluşturmak, sevdirmek, birlik ve beraberliğin ortaya çıkardığı güzel eserler üretip, her fotoğrafın bir hikâyesi olduğunu anlatabilmek, kişilerin üretecekleri projeler için gerekli koşulları oluşturmak, birlikte çalışmayı, paylaşmayı ve beraberliği sağlayarak farklı bakış açılarını bir araya getirmektir.

Doğru Açı Fotoğraf Grubu 2018 yılında Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği ( EFSAD ) bünyesinde Davut ÇANKAYA, Evren YILMAZ, Fikret ÖRBÜK, İrfan ÜSTÜNDAĞ, Ramazan KOCA ve Sinan BAĞ’ın katılımlarıyla oluşturulmuştur. Grup ilk senesinde Üçleme olarak adlandırdığı Üç Fotoğraf Sergisini gerçekleştirmeyi planlamaktadır.

 

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir