E-Sergi: Bir İnsan, Bin Masal

Bir İnsan, Bin Masal

EFSAD “Bir Ses Ver” fotoğraf grubu SADE ‘ den sonra gerçekleştirdikleri 3. çalışmalarında kameralarını  “İnsana “ çevirdi. İnsan’ı temel alarak kadrajladıkları bu süreçte  duygu ve düşünce dünyalarının pusulası “Bir İnsan, Bin Masal” adlı projenin oluşmasına yol açtı.

Çiçek KIRAL, “Her Daim Kadın” portfolyosunda öğretmen arkadaşlarını içlerindeki “kadınla“ buluşturdu. Kadının yalnız güzelliği değil gücünün de gözlerinde saklı olduğunu göstermeye çalıştı.

Ebru İŞAL BAYSAN, yüzün ardındaki manayı tanımlayan “Eidos” ‘da ,yaşamın bize kattığı tecrübenin duruşumuza, bakışımıza nasıl yansıdığını kadrajına aldı. 

Semra BAYAR, kültürel bir farkındalığın oluşmasını katkı yapacak “Mahalle”  adlı çalışmasını Bursa’nın Kemal Paşa ilçesinde Roman Mahallesinde hayata geçirdi .

Elif CANARSLAN,  “Benler” portfolyosunda her yaştan insanın dışarıya kolayca açamadığı duygularını  gençliğin ve genç hissedenlerin iç coşkularını taşıdı karelerine.

Hilal KESKİN “Hesaplaşma” adını verdiği çalışmasında otoportreleri aracılığıyla insanın kendiyle konuşmasını, kendinden uzaklaşmasını konu aldı.

Ayşe Güzin ÖZLÜ,  insan ruhunun derinliklerine yaptığı yolculuğu “Ruhun Ben Hali”  ile masalsı bir anlatımla kadrajına taşıdı.

Küratörlüğünü EFSAD geçmiş dönem başkanlarından Birol Kayrak’ın yaptığı “Bir İnsan, Bin Masal”  projesinden  küçük bir bölümü bu e- sergi ile sizlerle buluşturuyoruz.

 

İlginizi Çekebilir

E-Sergi: Su ve Yaşam

Masalların Masalı Su başında durmuşuz, çınarla ben. Suda suretimiz çıkıyor, çınarla benim. Suyun şavkı vuruyor …

One comment

  1. Büyük emekler ile icra edilmiş muhteşem bir çalışma, candan tebrikler keyifle izledim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir