EFSAD 12. Eskişehir Fotoğraf Haftası Fotomaraton Fotoğraf Yarışması

FOTOMARATON YARIŞMASI KONUSU ve AMACI:

 12.Fotoğraf Haftası kapsamında yapılacak olan Fotomaraton yarışmasının konusu“Eskişehir Denince” olarak belirlenmiştir.

 ÇEKİM YAPILACAK ALAN:

Eskişehir İl Sınırları içindeki her yer.

 YARIŞMA BÖLÜMLERİ:

Yarışma, “Sayısal Renkli Fotoğraf” olarak tek kategorilidir.

 KATILIM KOŞULLARI:

 1. Etkinlik 25-30 Kasım 2016 tarihleri arasında 6 gün sürecektir.
 1. Fotomaraton, EFSAD Yönetim Kurulu, Düzenleme Kurulu Üyeleri, Seçici Kurul Üyeleri ve birinci derece yakınları dışında amatör, profesyonel tüm fotoğrafçılara açıktır. Ancak, düzenleme kurulu herhangi bir başvurunun kurallara aykırı olduğunu tespit ederse başvuruyu geri çevirme yetkisine sahiptir. Fotomaratonyarışmasına teslim edilecek fotoğrafların bildirilen tarihler içinde ve Eskişehir İl sınırları içinde çekilmiş olması gerekmektedir. Katılımcı, kayıt sırasında fotoğraf makinesinin tarih ve saatini güncellemeli; bellek kartını boşaltmalıdır. Belirtilen başlangıç tarihinden önce çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir.
 1. Katılımcılar başvuru sırasına göre kabul edilecektir. Kayıtlarhttps://goo.gl/qrR58h adresindeki form ile gerçekleştirilecektir. Formun katılımcı tarafından gönderilmesini takiben 12 saat içinde efsad.fotomaraton@gmail.comadresinden katılım numarası içeren bir onay maili katılımcıya gönderilecektir. Bu katılım numarası rumuz olarak kullanılacaktır. Yarışmaya 1’den fazla fotoğraf verilmesi durumunda kayıt numarası ile birlikte sıra numarası kullanılacaktır (02635-1, 02635-2 gibi)
 1. Fotoğraflar Düzenleme Kuruluna e-posta (efsad.fotomaraton@gmail.com) yoluyla teslim edilecektir. Gerektiğinde çalışmaların orijinali istenecektir.
 1. Her katılımcı, yarışmaya belirtilen tarihler arasında çekilmiş en çok 4 (dört)sayısal renkli fotoğraf ile katılabilir.
 1. Çekimler JPEG formatında, kenar boşluksuz ve çerçevesiz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır. Fotoğraflarda kontrast, renk ayarı, keskinlik ve ışık ayarlamaları, kroplama, temizlik yapılması gibi basit müdahaleler serbesttir. HDR ve manipülasyon fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Gerek görülürse fotoğrafların RAW Formatları istenecektir (yarışmada dereceye giren çalışmaların RAW formatı istenebilir). Bu nedenle katılımcıların RAW+JPEG çekim yapmaları tavsiye edilir. Ya da sadece RAW çekim yapan kişiler görüntülerin RAW formatlarını saklamaları ve teslimatlarını yine JPEG olarak yapmaları gerekmektedir.
 1. Yarışmacı, yarışmaya katıldığı fotoğrafların kendisi tarafından çekilmiş olduğunu, gerekli izinlerin alındığını kabul eder. Ödül kazanan fotoğrafçılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır; katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır. Ödül yeri boş bırakılır. Bu durum diğer katılımcılara fazladan bir hak tanımaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.
 1. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
 1. Yarışmaya gönderilen bütün eserler EFSAD bünyesinde hazırlanacak her türlü tanıtım amaçlı materyallerde ve internet ortamında fotoğraf sanatçısının ismi açık olarak belirtilerek kullanılabilir. Kullanım hakkı EFSAD ile birlikte fotoğrafçıya ait olacaktır. Eser sahipleri bu durumda ilave bir hak iddia edemeyeceklerdir.
 1. Fotomaraton yarışmasına teslim edilen fotoğrafların her türlü sorumluluğu katılımcıya aittir. Doğabilecek hukuki anlaşmazlıklar ve cezai yaptırımlarda Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği’ne ve Düzenleme Kuruluna hiçbir sorumluluk yüklenemez.
 1. Ödül alan eserler EFSAD web sayfalarında ve EFSAD sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır.
 1. Fotomaratona kayıt yaptıran her katılımcı bu şartları kabul etmiş sayılır.

 

FOTOMARATON PROGRAMI:

Fotomaraton 25-26-27-28-29-30 Kasım 2016 tarihleri içinde yapılacaktır. Fotoğrafların 25 Kasım 2016 19:00 ile 30 Kasım 2016 23:00 saatleri arasında çekilmiş olması gerekmektedir.

Fotomaraton’a katılmak için kayıt olmak zorunludur. Kayıtlar https://goo.gl/qrR58h adresindeki form ile gerçekleştirilecektir.

 

Fotoğrafların Teslimi:

Fotoğrafların teslimi kayıt sonrası gönderilen kayıt numarası ile birlikte 30 Kasım 2016 Çarşamba günü saat 23:00’a kadar efsad.fotomaraton@gmail.com adresine yapılacaktır. Bu saatten daha geç gönderilecek fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

Fotomaraton Sonuçlarının Açıklanması:

04 Aralık Pazar günü düzenlenecek fotoğraf gösterisi sonrası dereceye giren fotoğraflar açıklanacak ve ödül töreni gerçekleştirilecektir.

Düzenleme Kurulu, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli gördüğü durumlarda program değişikliği yapabilir.

Ödül ve sergileme alan tüm fotoğraflar www.efsad.org.tr web adresine yüklenecektir.

 

KATILIM ÜCRETİ:

Yarışmaya katılım ücretsizdir.

 

ÖDÜLLER:

Birincilik Ödülü : Sigma 500 TL indirim çeki + ThinkTank Citywalker 30 Çanta + Velbon Pole Pod Ex Monopod

İkincilik Ödülü :  Sigma 70-300 DG Apo Macro

Üçüncülük Ödülü:  Velbon Pole Pod Ex Monopod

 

DÜZENLEME KURULU:

Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği (EFSAD)

 

SEÇİCİ KURUL :

EFSAD Yönetim Kurulu

12maraton_afis_k

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir