EFSAD 18 Kasım 2022 – Fotoğraf Gösterisi

EFSAD’ın 18 Kasım 2022 Cuma günü konuğu, “Sizin İçin Seçtiklerim”, “Tarihin İzlerinde Ürdün” ve “Cam ve Ateş” isimli fotoğraf gösterileriyle Serpil ÖZBEK olacak. Etkinlik, saat 19:00‘da Özdilek Sanat Merkezinde gerçekleşecek.

Serpil Özbek

Serpil Özbek Eskişehir’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Eskişehir’de tamamladı. Fotoğraf çekmeye lise yıllarında fotoğraf kolunda arkadaşlarının fotoğraflarını çekerek başladı. Selçuk Üniversitesi Resim öğretmenliği Grafik bölümünü bitirdi. 3 yıl resim öğretmenliği yaptıktan sonra Konya’da ajans, yerel gazete ve Konyalife Dergisinde sanat yönetmeni ve editör olarak görev yaptı. Aynı dönemlerde KONFAD da temel fotoğraf eğitimi alarak fotoğraf çalışmalarını yoğunlaştırdı. İleriki yıllarda 9 fotoğrafçı arkadaşıyla FOTOSEL fotoğraf derneğini kurarak çalışmalarına devam etti.

2010 yılında Eskişehir’e kesin dönüş yaparak, 3. Kişisel sergisi “LALEZAR” fotoğraf sergisini açtı. 3 yıl süren Lületaşı projesi 2013 yılında sergi, kitap, tanıtım ve bilgilendirme ile sonlandı.

Eskişehir sanat derneğinde photoshopta fotoğraf işleme kursları ve Odun Pazarı Belediyesinin temel fotoğraf kurslarında fotoğrafta kompozisyon dersleri verdi. Sanat Derneği Fotoğraf grubu ile Eskişehir ve farklı şehirlerde sergi ve fotoğraf sunumlarına katıldı. ESDOGE trekking grubu bünyesinde fotoğrafçı arkadaşlarıyla birlikte birçok karma sergi ve fotoğraf sunumları gerçekleştirdi.

2 adet Konya’da 2adet Eskişehir’de 1 adet Kütahya’da olmak üzere 5 tane kişisel sergi açtı. Birçok fotoğraf sunumu gerçekleştirdi ve karma sergilere katıldı.

“Fotoğraf benim için anı yakalamak, belgelemek, paylaşmak ve bilgilendirmek.  Çekmek istediğim konuyu az ve öz elemanla izleyiciye aktarmak istiyorum. Karmaşadan uzak sade bir anlayışla fotoğraflarımı çekiyorum ”diyen Serpil Özbek yeni projelerine, halen Eskişehir’de devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

31 Mayıs 2024 Cuma – Mehmet Baysan ile Uzun Pozlama Teknikleri ve “Yiyeceğini-İçeceğini Al-Gel”

Bu akşam EFSAD’da sezon finalini Mehmet Baysan’la ” Balon Patlatma &Işıkla Boyama ” workshopla yapıyoruz. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir