EFSAD’da 10 Aralık Cuma – Nihan Büyüksural – Sunum ve Söyleşi

EFSAD’ ın 10 Aralık Cuma akşamı konuğu EFIAP ve CR1 ünvanları sahibi Doğum ve Düğün Fotoğrafçısı Nihan Büyüksural. Büyüksural bizimle Fineart ve yarışma fotoğraflarından hazırladığı seçkiyi ve Dilsiz Melekler adlı sunumu paylaşacak.

Zoom Katılım Bilgileri:

10 Aralık 2021 Cuma Saat: 20:30

https://us02web.zoom.us/j/7895672326?pwd=QzRuR1Y0N0dDczRKNUgvaEJoNjQ4Zz09

Meeting ID: 789 567 2326
Passcode: 21EFSAD26

Nihan Büyüksural kimdir?

EFIAP ve CR1 ünvanlarına sahibi Nihan Büyüksural, Biyolog ve Fen Bilgisi Öğretmeni. Temel Fotoğraf Eğitimini Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği’nde aldı. Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünde okudu.

Şahver Koçulu`nun ‘’Doğum Fotoğrafçılığı Atölyesi’’, Sadık Demiröz`ün ‘’Stok Fotoğrafçılık Atölyesi’’ ne katıldı.

“Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu”na üye olarak Haluk Uygur`la tanışma ve öğrencisi olma fırsatı buldu. Tanıtım, Belgesel, Fotoröportaj Atölyesi’’ne katılarak  ’Adana`ya Güç Verenler 2’’ adlı projede ve sergilerde yer aldı.

Kent Konseyi ile İbrahim Yılmaz ve Osman Arsal önderliğinde ‘’Somut Olmayan Kültürel Miraslarımız’’ adlı projeyi çalıştı. 

FIAP 11. WORLD CUP  yarışmalarından altın madalya sahibi de olan Nihan Büyüksural  Adana01Haber`de fotoğraf ve sanat üzerine yazılar yazıyor. Yazı yazmanın, araştırmanın insana çok şey kattığına inanıyor. 

Hayalindeki pet fotoğrafçılığını kedisi İncir sayesinde gerçekleştirerek Türkiye’nin ilk konseptli pet stüdyosunu kurdu. Buradan gelen tüm gelir sokak hayvanlarına mama olarak harcanmakta.

Büyüksural;
Evet ben doğum ve düğün fotoğrafçısıyım. Sanat adına yaptığım her şey işimde daha iyi olabilmek için. Uzun soluklu bir öykü değil benimkisi. Kısa zamana çok şey sığdırabilmenin öyküsü. Bir sürü güzel insan kattım hayatıma. O insanlar çok güzel anılar biriktirmeme sebep oldu. Mucize bebeklere tanık oldum. Aşkları aşkla fotoğrafladım. Ailelerin heyecanlarını, en özel anlarını paylaştım. Minnettarım. Kısaca yeniden hayata başladığım andır fotoğraf ancak ölürsem bırakırım. Ama o beni ölsem de bırakmasın. İzim kalsın… diyor.

 

İlginizi Çekebilir

17 Mart Cuma – MERAL EGÜZ – Fotoğraf Sunumu ve Söyleşi

17 Mart 2023 Cuma akşamı saat 19:00 da EFSAD dernek binamızda konuğumuz MERAL EGÜZ. ”Gizemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir