EFSAD’da 11 Mart Cuma – Bir Ses Ver – Sunum

EFSAD’ın  11 Mart tarihli fotoğraf etkinliğinde “Bir Ses Ver” fotoğraf grubunun çalışmalarını izleyeceğiz. 2016 yılında EFSAD’lı kadın fotoğrafçılar tarafından kurulan grup bugüne kadar “Bir Ses Ver”, “Sade”, Bir İnsan, Bin Masal”, “Işık Hikayeleri” ve “Covid 19” başlıklı projelerini hayata geçirdi. Grup üyelerinin bu projeleriyle çeşitli yarışmalarda çok sayıda ödül ve sergileme başarıları var. Her yıl farklı temalarla projeler üreten “Bir Ses Ver” grubunun proje danışmanlığını ve küratörlüğünü EFSAD eski başkanlarından Birol Kayrak yürütüyor.

“Bir Ses Ver” grubunun bu yılki proje teması ise “Sakince”. Projede gündelik yaşamın kaos, karmaşa ve hareketliliğine inat durağan bir yaşamı sakince anlatmayı tercih ettiler. Still life fotoğrafı, ürün fotoğrafı kalıbından çıkararak, ona bir karakter vererek, öyküleştirerek, değişik tekniklerle zenginleştirerek farklı yorumlar getirdiler.

Bu yıl gösteride yer alan fotoğrafçılar; Ayşe Güzin Özlü- “Rengahenk”, Çiçek Kıral- “Salıngaç”, Ebru Baysan- “Duru”, Elif Canarslan – “Emare”, Fikriye Yarlıgan- “Tepkime”, Neşe Çelen – “Düş Suda’’, Nilgün Temel -“Vals”, Özge Özer Meranezlioğlu – “Bir Dinozorun Anı Defteri”, Semra Yıldırım – “Renklerin Geometrisi” isimli projeleriyle sizlerle buluşacak. Sakince projesi kapsamında hazırlanan portfolyoları 11 Mart 2022 saat 20:30’da zoom üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.

Zoom Katılım Bilgileri:

11 Mart 2022 Cuma Saat: 20:30

https://us02web.zoom.us/j/7895672326?pwd=QzRuR1Y0N0dDczRKNUgvaEJoNjQ4Zz09

Meeting ID: 789 567 2326
Passcode: 21EFSAD26

İlginizi Çekebilir

02 Haziran Cuma – Gılcan Mete Delibay”ESKİŞEHİR”,”ONISM” ve “BİR UZUN YOL HİKAYESİ”

Gılcan Mete Delibay; 1968 Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü mezunudur. İki Günde Devri Alem Fotoğrafçılık Kulübü kurucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir