EFSAD’da 11 Nisan Cuma – Osman Bülent Demirağ – Indo China Ülkeleri Fotoğraf Gösterisi

EFSAD’ın 11 Nisan tarihli fotoğraf etkinliğinde Mersinli bir gezgin fotoğrafçı Osman Bülent Demirağ yer alıyor. Yoğun iş yaşamında hedeflerine ulaştıktan sonra sırt çantası ve uyku tulumunu alıp yollara düşen Demirağ serüvenine ilk Cape Town’dan başlayarak Afrika’yı dikine geçerek (17 ülke ve Kalahari çölü dahil) ülkemize dönmüş. Sonrasını kendi cümleleriyle dinleyelim:

Biraz bakım gördükten sonra İran-Pakistan-Hindistan’ın tamamını dolaştıktan sonra Nepal e geçtim, aylarca Himalaya dağlarında dolaştıktan sonra Tibet platolarında gezindim.

Indo China ve Indo Asia ülkelerinide gezdikten sonra, Alaska, oradan Meksika da kısa bir tatil yapıp, Güney Amerika ya uçarak And dağlarında binlerce Km yol yapıp ( Patagonya buzullarını adım adım dolaştım), Amazonlar dan Peninsula Valdes’e oradan Tierra Del Fuego ya (Patagonya da ateş toprakları adası) Dönüş yolunda Iguazu şelalelerinin sesini dinlendim, Arjantin de tango yaptım, yeni yıla Rio da girip tekrar Ülkeme döndüm.

Sonrasında Malezya-Singapur-Endonezya ve Timor Adası’nda cangıllarda dolaştım, Biraz ev de dinlendikten sonra, İpek yolu rotasına çıktım, sırasıyla Gürcistan-Azerbaycan -Türkmenistan a çıktım, oradan Özbekistan – Kazakistan deyip Kırgızistan ulaştım. Gobi ve Taklamakan çöllerini geçerek İpekyolu rotamı yaklaşık 18 bin km. karayolu yaparak Çin in başkentinde İpekyolu nu noktaladım.

Bu arada felsefe ve ruhuna aşık olduğu, 2.vatanım olarak kabul ettiğim Hindistan ve Nepal’e 8’er defa gittim.

Not: 68 ülke dolaşmama rağmen bir gezginin asla son gezisi olmaz, hedef yeni rotalar”

Osman Bülent Demirağ Eskişehirli fotoğraf severlerle iki fotoğraf gösterisi paylaşacak. Tüm fotoğraf severleri bu güzel gösteriler için etkinliğimize davet ediyoruz.

11 Nisan Cuma 19:00 Özdilek Sanat Merkezi

Not: EFSAD fotoğraf gösterileri herkese açık olup ücretsizdir.

IMG_0007

 

IMG_0002

IMG_0001

IMG_0005

IMG_0004

IMG_0006

IMG_0003

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir