EFSAD’da 15 Ekim Cuma – Yanılsama

EFSAD’ın 15 Ekim Cuma akşamı konukları Elif Canarslan, Ebru Baysan, Semra Yıldırım, Neşe Çelen ve Çiçek Kıral. Türkçe’de ‘Yanılsama’ olarak bilinen ‘Stroboskopik’ fotoğraf tekniğini kullandıkları ‘Yanılsama’ adlı proje çalışmalarıyla Cuma akşamı saat 20:30’da EFSAD’ın Zoom portalında fotoğraf severlerle buluşacaklar.

 

Zoom Katılım Bilgileri:

15 Ekim 2021 Saat: 20:30

https://us02web.zoom.us/j/7895672326?pwd=QzRuR1Y0N0dDczRKNUgvaEJoNjQ4Zz09

Meeting ID: 789 567 2326
Passcode: 21EFSAD26

 

YANILSAMA

2019 yılı akıllarımıza son normallerin yaşandığı yıl olarak kazınmış olsada, başka açılardan birçok insan için farklı anlamlar taşımakta. 2019 Ekim ayında 5 fotoğraf tutkunu kadın farklı bir proje çalışmasına katılım davetiyle bir araya geldi. Onları bir araya getiren fotoğraf dostları sayın Fikret Örbük ve Evren Yılmaz’dı. Proje hakkında bilgi edindikleri ilk toplantıda herkes çok heyecanlandı. Bu proje daha önce bir fotoğraf grubu tarafından işlenmemişti. Evlerine süreç ile ilgili merak dolu düşünceleri ile döndüler o gece. Kısa zamanda hazırlıklar yapıldı, modellerle görüşüldü ve deneme çekimi tarihi belirlendi. Deneme çekimi sonrası mekan ve araç-gereç hazırlığı ile geçerken, heyecan grup içerisinde giderek yükseldi. Ana çekimler de tamamlandığında geriye sadece gösterim gününü beklemek kaldı. Pandemi nedeniyle seyircisi ile geç buluşan bu farklı proje, sonunda 15 Ekim 2021 Cuma akşamı saat 20:30’da fotoğraf severlerin evlerini EFSAD yoluyla renklendirecek. Proje ekibi olarak çalışmanın ortaya çıkışından, sonlandırılmasına kadar emekleri geçen herkese, özellikle sayın Fikret Örbük ve Evren Yılmaz’a, ayrıca danslarıyla çalışmayı renklendiren değerli arkadaşlarımız Selen Şahin ve  Suat Sinan Özcan’a  ve her çalışmada yanımızda olan genç ekibimiz Ahmet Aşkın ÖRBÜK Niyazi İNCE, Mücahid ÖZGÜNEŞ ve Gürkan TUNAÖZ’e çok teşekkür ederiz.

 

Çiçek Kıral

 

Ebru Baysan

 

Elif Canarslan

 

 

Neşe Çelen

 

Semra Yıldırım

İlginizi Çekebilir

17 Mayıs 2024 Cuma – Womeninstreetturkey Sokak Fotoğrafçılığı

EFSAD’ın 17 Mayıs cuma akşamı konuğu “Woneninstreetturkey” fotoğraf grubu sunum ve söyleşileriyle bizlerle olacak. Gösteri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir