EFSAD’da 15 Kasım Cuma – Murat Özçelik Fotoğraf Sunumu ve Söyleşisi

EFSAD’ın 15 Kasım 2019 tarihli konuğu Afyon Frig Fotoğraf Derneği kurucu başkanı ve mevcut yönetim kurulu başkanı olan Murat Özçelik. EFIAP ünvanlı Özçelik bizlerle “İNSAN İZLERİ”, “ETİYOPYA” ve “KUŞ BAKIŞI” isimli fotoğraf sunumlarını paylaşacak. Kuş Bakışı ve Etiyopya ilk gösterimi EFSAD’da yapılacak sunumlar olacak.

15 Kasım 2019 Cuma 19.00

Yer: Özdilek Sanat Merkezi 

Fotoğraf gösterilerimiz ücretsiz olup katılım için üyelik ve kayıt şartı aranmamaktadır. Tüm fotoğrafseverleri bekliyoruz.

 

Murat Özçelik Kimdir?

“12 Nisan 1976 tarihinde , Afyon Emirdağ ilçesinde doğdum. İlköğrenimimi Afyon’da , orta öğrenimimi Eskişehir’ de tamamladım. Sonrasında , Doğu Akdeniz Üniversitesinde Turizm İşletme lisans programını bitirdim. Uzun bir süre turizm sektöründe uğraş verdikten sonra, 2002 yılında Dış Ticaret alanında çalışmaya başladım. Halen Afyon’ da yerleşik firmam da Dış Ticaret ile uğraşmaktayım.

Ortaokul yıllarında başlayan fotoğraf merakıma , uzun bir ara sonrasında 2010 yılında tekrar başladım . Zaman zaman, macro , ornito ve manzara gibi çalışmalar yapsam da , insan , sokak , ve ‘o an’ fotoğrafları çekmekten daha çok keyif alıyorum, çekim sırasında yaşananlar, her karenin hikayesi , her karenin duygusu bir başka tat katmakta bana göre fotoğrafa,fotoğrafta insanla çalışmak ve insanı anlamak çok değerli.

2014 Ocak ayında kurulan AFFD l Afyon Frig Fotoğraf Derneği kurucu başkanı ve mevcut Yönetim Kurulu Başkanıyım. FIAP tarafından 2014 yılında AFIAP ve 2015 yılında EFIAP ünvanlarına layık görüldüm. İlk kişisel sergim olan “Memleketimden İnsan Manzaraları” ‘nı Eylül 2014 de Afyon’da açtım , aynı sergi 2014’de Konya ve 2016’da Trabzon’ da sergilendi . Birçok karma sergide yer aldım,dernekler ve fotoğraf topluluklarında fotoğraf sunumları ve söyleşiler yaptım. Ulusal ve uluslararası birçok fotoğraf yarışmasında ödüller aldım .AFFD l Afyon Frig Fotoğraf Derneği bünyesinde “Temel Fotoğraf Eğitimi “, “Portre” ve “Belgesel” fotoğraf atolyelerinde eğitmenlik yapmaktayım. “

İlginizi Çekebilir

Reha Bilir’le Fotoğraf Üzerine Söyleşi

EFSAD’ın 07 Ekim 2022 Cuma günü konuğu Reha Bilir olacak. Fotoğraf üzerine söyleşi niteliği taşıyan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir