EFSAD’da 15 Mayıs – Faruk BUDAK Fotoğraf Gösterisi

EFSAD 11. Eskişehir Fotoğraf Haftası Faruk BUDAK fotoğraf gösterileriyle devam ediyor. İstanbul’dan gelen konuğumuz 15 Mayıs akşamı fotoğraf severlerle Afrika kıtasında çektiği fotoğraflardan hazırlanmış iki gösterisini paylaşacak.

İlk gösteri “BAŞTAN BAŞA AFRİKA” adını taşıyor ve Afrika’nın değişik ülkelerinden, farklı coğrafyalarından, egzotik kıyılarından çarpıcı karelerden oluşuyor. İkinci gösteri ise yüzlerindeki Afrika gizemini taşıyan boyamalarla siyahi kadınlar, savaşçılar, sefaletin diz boyu gezdiği coğrafyalarda mutluluk dolu genç yüzler, Afrika’nın acı kaderinin eskittiği yaşlı yansımalardan oluşan “AFRİKA’NIN YÜZLERİ

Faruk BUDAK kimdir?

Faruk BUDAK (FB), Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümünden 1983 yılında mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans öğrenimi ardından daha sonra Endüstri Mühendisliği Doktorasını tamamladı.

2004 yılından itibaren serbest (freelance) olarak proje yönetimi, risk yönetimi, kurumsal ve kişisel gelişim eğitimleri vermekte, kurumsal danışmanlık ve yaşam koçluğu yapmaktadır ( www.fabe.biz ). FB, Amerika’da kurulmuş PMI (Project Management Institute) sınavında başarılı olmuş ve Proje Yönetim Profesyoneli (PMP) ünvanını almış ilk doktoralı Türk’tür. FB, sadece proje yönetimi alanında şimdiye kadar THY, ARÇELİK, TUBITAK, ETİ, ARÇELİK, BEKO, GRUNDIG, TETRAPAK, MAN, TUBITAK MAM, ANADOLU ÜNİVERSİTESİ, İGDAŞ gibi kurumlarda 90.000 adam_saat’ten fazla eğitim vermiştir. FB, profesyonel çalışmalarını 2007den itibaren, ortağı olduğu FABE Turizm Seyahat Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şirketi çerçevesinde sürdürmektedir.

2002de çıktığı uzun Asya–Afrika gezisinde sırasıyla Hindistan, Nepal, Burma, Laos, Kamboçya, Tayland, Malezya, Singapur, Endonezya, Güney Afrika, Lesotho, Swaziland, Mozambik, Zimbabwe, Malawi, Tanzanya, Kenya, Etiyopya, Sudan, Mısır, Ürdün ve Suriye’yi 14 ay 22 gün boyunca sırt çantasıyla ve tek başına dolaştı. Gezinin en önemli özelliği, ilk kez bir Türk gezginin Afrika kıtasını en güneyindeki Cape Town’dan en kuzeyindeki Kahire’ye kadar, devamında da İstanbul’a kadar kesintisiz ve tek başına geçmiş olmasıdır.

FB ayrıca, sahibi olduğu FABE Turizm Seyahat Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketinin bir alt markası olan, Turizm Bakanlığı A-7120 Belgeli Seyahat acentesi 29 TRAVEL ( www.299.travel ) aracılığı ile Asya ve Afrika’daki özel destinasyonlara ( Mali, Burkina Faso, Senegal, Gambia, Etiyopya, Kenya, Tanzanya, Zanzibar, Mozambik, Malawi, Güney Afrika, Swaziland, Namibya, Botswana…) düzenlenen kültür, kabile ve safari turlarında tur liderliği yapmakta ve çeşitli dergilerde gezi yazıları yazmaya devam etmektedir. FB, ATLAS, SKYLIFE, Hayallere VİSA, Food And Travel, Travel and Leisure, Hürriyet Gazetesi Seyahat Eki, VOYAGER gibi dergilerde gezi yazıları yazmaktadır.

Kendi yazmış olduğu “Asya’nın 9 Kapısı” adlı kitabı, 15 aylık uzun gezisinin Asya ayağını, “Afrika Kafe” adlı kitabı ise Afrika ayağını, “Gezginin El Kitabı” isimli kitabı da bu uzun yolculuklarda edindiği tecrübelerini bir “proje yönetimi” yaklaşımı ile anlatmaktadır.

FB’nin “Asyanın 9 Kapısı” ve”Afrika Kafe” isimli kitapları A.B.D.’ndeki AuthorHouse isimli yayınevi tarafından İngilizce olarak “Nine Gates Of Asia” ve “Africa Cafe” ismi ile yayınlanmış ve www.amazon.com sitesinde satılmaktadır.

Tüm fotoğraf severleri bu güzel etkinliği kaçırmamaya davet ediyoruz.

15 Mayıs Cuma 19:00 Özdilek Sanat Merkezi

FB_Afiş

 

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir