EFSAD’da 15 Nisan Cuma – Uğur UMAY Fotoğraf Gösterisi

15 Nisan tarihli fotoğraf etkinliğimizin konuğu Antalya’dan geliyor. Sanatın farklı alanlarında da çalışmalarını sürdüren bir fotoğrafçı, Uğur UMAY bizlerle olacak.

EFSAD olarak katılımcılarımızı mümkün olduğunca fotoğrafın farklı alanlarında yapılmış çalışmalarla buluşturmaya çalışıyoruz. Uğur UMAY’ın sunacağı sıradışı çalışmalar da eminiz sizin büyük beğeninizi kazanacak. İlk sunum panorama manzaralardan oluşuyor ve ismi “PANOTERAPİ”. İkinci sunum ise UMAY’ın dijital sanat çalışmalarından. Fotoğraf üzerine dijital olarak yapılan müdahalelerle elde edilen bu tür eserler artık fotoğraf dünyasında genişçe bir yer bulmaya başladı ve bu alana ilgi gün geçtikçe artıyor. “DİJİTAL DENEYLER” isimli bu çalışmanın gösterisinin ardından UMAY bu eserlerin oluşum aşamasını örneklerle anlatacak.

Uğur UMAY kimdir, kısaca bahsedelim:

Müzisyen bir babanın oğlu olarak Ankara’da doğan UMAY’ın sanat hayatı müzikle başlamıştır. Gordion Academy Jazz School’da, Caz Davul bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Birçok orkestra ile sahne çalışmaları yapmıştır. Çocukluk döneminde ilgi duyduğu karikatür ve karakalem resim alanında da çalışmalarını sürdürmüş ve 2005 yılında tamamen görsel sanatlara yönelmiştir. Analog makine ile başlayan fotoğraf hayatı 2008 yılında Digital Foxy markasını oluşturması ile birlikte dijital sürece girmiştir.

Genel olarak panorama alanında yoğun çalışmalar üreten genç sanatçı, Yeni Medya, Fotoğrafçılıkta Sayısal Teknolojiler, Görsel Tasarım Becerileri, Multimedya Tasarımlar, Fotoğraf Eleştirileri üzerine çalışmalarını sürdürmekte, yazılı ve görsel birçok doküman üretmektedir. 4 kişisel serginin yanı sıra bir belgesel projesinin sergi çalışmasında ve bir karma sergide küratörlük yapmıştır. Ulusal dergi ve gazetelerde gezi yazıları ve fotoğrafları ile yer almıştır.

Kurucusu olduğu C41 Fotoğraf ve Görsel Sanatlar Atölyesi’nde Görsel Yönetmen olarak çalışma hayatına devam etmekte, ayrıca fotoğrafçılık ve sayısal fotoğraf işleme teknikleri üzerine eğitimler vermektedir. İnteraktif görüntüleme sistemleri üzerine ileri düzeyde çalışmalar yapmakta ve kurumlara çözüm ortağı olmaya devam etmektedir. UMAY, dijital sanat projeleri ile birçok dernek ve üniversiteye konuk olmaya, deneyimlerini aktarmaya devam etmektedir.

Tüm fotoğraf severler 15 Nisan Cuma 19:00’da Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinliğimize davetlidir.

OTOPORTRE

SONY DSC

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir