EFSAD’da 15 Ocak Cuma – Fotoğraf Gösterisi – Basri Akçasoy

Bu haftanın fotoğraf etkinliğinde şehrimizin bugüne kadar çok da bakmadığımız bir yönünü, şehrimizin kuşlarını izleyeceğiz. Bize bu görüntüleri getiren ise Basri Akçasoy. 2015 yılında, Eskişehir ilinin kuşlarından oluşan “Şehrin Kuşları” adlı fotoğraf kitabı yayınlanan Akçasoy’un bu konudaki sergi hazırlıkları da devam ediyor. Akçasoy 30 yıllık fotoğrafçılık yaşamının son 10 yılında ilgi duyduğu vahşi yaşam ve kuş fotoğrafçılığı ile ilgili Türkiye’de ve farklı ülkelerde, doğada çekilmiş fotoğraflardan oluşan geniş bir arşive sahip.

Basri Akçasoy kimdir?

İTÜ Metalurji fakültesini bitirdikten sonra, MKE Top fabrikasında iş yaşamına başladı. Japon Hükümetinin davetlisi olarak, Japonya da bir yıl Malzeme ve Kaynak eğitimi aldı. 1988 yılında Genel Müdür olarak Entil AŞ ‘de göreve başladı. 1998 yılında aynı şirketin bağlı olduğu Zeytinoğlu Holding ‘de Gurup Başkanlığı görevine devam etti. 2001 yılında katıldığı Eti Gıda Sanayi Ticaret ve AŞ ‘de Genel Müdürlük ve Tedarik Zinciri grup başkanlığı görevlerinde bulunan Basri AKÇASOY halen aynı şirkette Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

İş dışında Binicilik, Doğa ve Fotoğrafçılık ile ilgilenen Basri AKÇASOY evli ve bir çocuk babasıdır.

Bir birinden güzel kareler izleyeceğimiz bu ilginç gösteriyi kaçırmamanızı öneriyoruz ve sizi etkinliğimize davet ediyoruz. Ayrıca fotoğraf sanatına ve EFSAD’a verdiği desteklere bu güzel sunumla bir yenisini ekleyen ETİ Şirketler Grubu’na da teşekkürlerimizi sunuyoruz.

15 Ocak 2015 Cuma 19:00 Özdilek Sanat Merkezi

image1

b_MG_4738a

Basri Akçasoy

b_MG_0002 b_MG_0057

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir