EFSAD’da 16 Ocak Cuma – Fotoğraf Gösterisi – Hüseyin Türk

16 Ocak tarihli fotoğraf etkinliğimizin konuğu Ankara’dan geliyor. Bir çok başarıya imza atmış ve farklı bakışıyla güzel projeler üretmeye devam eden fotoğrafçılarımızdan Hüseyin Türk EFSAD’ın konuğu olacak. Türk, Eskişehirli fotoğraf severlerle Sami Güner kupasını kazandığı üç fotoğraf projesinin gösterilerini paylaşacak.

Hüseyin TÜRK Kimdir?

1977, Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesi’nde grafik tasarımcı olarak meslek hayatına devam ediyor. Mart 2007’de Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’ne üye oldu. AFSAD‘ın 2007-2008 döneminde yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu. AFSAD’ın resmi yayın organı Kontrast’ın yayın ekibinde 2.5 yıl gönüllü çalıştı. AFSAD 7. Belgesel Fotoğraf Sempozyumu düzenleme komitesinde görev yaptı. ‘Buyrun Er Meydanına’ adlı ilk kişisel sergisini Kasım 2007’de Ankara’da açtı. Ulusal ve uluslararası bir çok karma sergilere katıldı. 2010 yılında Altın Kamera Siyah Beyaz Kategori başarı ödülünü aldı. FIAP bienallerinde ülkemizi temsil eden 2010 Siyah Beyaz ve Renkli, 2012 Siyah Beyaz takımlarına fotoğrafları seçildi. 2012 yılında Sami Güner Kupası’nın sahibi oldu. Melih Özbek-Dijital Akademi’de ve Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Fotoğrafçılık Kulübü’nde fotoğraf seminerleri vermektedir. Gezi, kültür dergilerinde proje bazlı portfolyoları yayınlanmaktadır.

Sami GÜNER Kupası Hakkında

1991’de kaybettiğimiz ünlü fotoğrafçımızı anmak ve fotoğraf dünyamıza yeni bir heyecan kazandırmak için FOTOGEN (Fotoğraf Sanatı Derneği) tarafından düzenlenmektedir. Geniş bir yorumla TÜRKİYE konulu gösteri istenmektedir. Sami GÜNER Kupası’nı kazanmak için birbirini izleyen yarışmalarda 3 (üç) yıl başarılı olmak gerekmektedir.

Tüm fotoğraf severler etkinliğimize davetlidir.

16 Ocak 2015 Cuma 19:00 Özdilek Sanat Merkezi

ht-550_0001
ht-550_0002
ht-550_0003

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir