EFSAD’da 17 Kasım – Okan Yılmaz Fotoğraf Gösterisi

EFSAD’ın 17 Kasım Cuma günkü konuğu Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) üyesi ve Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği (EÇFOD)’un kurucu üyesi  Okan Yılmaz. Yılmaz bizimle Düşler Prensesi, Kepenek ve Sin Çao adında üç gösteri paylaşacak.

17 Kasım Cuma 19:00
Özdilek Sanat Merkezi (Kanatlı AVM Arkası)

(EFSAD’ın cuma günleri yaptığı fotoğraf gösterilerine katılım için üye olmanız gerekmemekte olup, katılım tamamen ücretsizdir.)

Tüm fotoğraf severleri bu etkinliğimize bekliyoruz.

 

Düşler Prensesi: Çoğunluğu Frig Vadisi kalıntılarında çekilmiş, kurgusal ve düşsel bir hikaye anlatmaktadır.

Kepenek: Kepenek yapımını, koyun kırpılmasından, keçe ve kepenek yapımına kadar anlatan belgesel bir sunumdur.

Sin Çao: Seyahat fotoğraflarından oluşan bir sunumdur.

 

Okan Yılmaz Kimdir?

1967 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve liste öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Üniversite’yi İzmir’de okudu. Makina Mühendisi’dir. Özel bir şirkette yöneticilik yapıyor. Evli, iki çocuk babasıdır.

Görsel sanatlara ilgisi, okullu yıllarda resim sanatı ile başladı. Öğretmenlerinin de desteği ile karakalem ve yağlıboya resim çalışmalarını tüm okul hayatı boyunca sürdürdü. Üniversite öğrenciliği yıllarında resim çalışmalarına ara verirken, fotoğrafa yöneldi. Bu dönemde, ileride yapacağı resimler için arşiv oluşturmak amacıyla fotoğraf çekmeye başladı.

Dijital teknolojilerin fotoğraf alanında sunduğu olanakların cazip hale gelmesi ile birlikte fotoğraf sanatına etkin bir biçimde yöneldi. Bu yöneliş, zamanla bir tutkuya dönüştü. 2002 yılından bu yana yoğun olarak fotoğraf çekmekte.

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) üyesi, Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği (EÇFOD)’un kurucu üyesi olup, ilk yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. EFOD ve EÇFOD’ta fotoğraf eğitimleri ve seminerler verdi. Fotoğrafları birçok ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında ödüller aldı.

“Taş Yerinde Ağırdır” ve “Bana Kalan” isimli kişisel sergileri; Edirne, Ankara, Mersin, Düzce, Stara Zagora (Bulgaristan), Kütahya ve Konya şehirlerinde sergilendi. Birçok karma sergiye katıldı. Fotoğraf gösterileri sundu. Çalışmaları dergilerde, kitaplarda yayınlandı. Uluslararası Fotoğraf Federasyonundan AFIAP ünvanı almaya hak kazandı.

Çalışmalarını kendi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında fotoğraf severlerle paylaşıyor.

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir