EFSAD’da 18 Aralık Cuma – Fotoğraf Gösterisi/Söyleşi – İbrahim Göksungur

18 Aralık tarihli etkinliğimizde fotoğrafçılığının yanında fotoğraf kurumlarında yönetim alanında da çalışmalarını sürdüren bir sanatçı İbrahim Göksungur’un sunumları ve söyleşisi yer alacak. Halen TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) başkanlığını yürütmekte olan Göksungur Dünya kültürleri üzerine hazırladığı üçlemesinin son iki halkası “Dünya’nın Karanlık Yüzü” ve “ Dünya’nın Ucuna Yolculuk” isimli çalışmalarının gösterisini Eskişehirli fotoğraf severlerle paylaşacak.

Kendisi gösterileri sonrasında söyleşide bulunacak ve sorularız olursa yanıtlayacak. TFSF çalışmaları, FIAP unvanları, yarışmalar gibi konularda sorularınız varsa birinci ağızdan dinlemek için kaçırmamanızı öneriyoruz.

İbrahim Göksungur Kimdir?

1958 İzmir doğumlu. Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Ekonomi, Marmara Üniversitesi’nden Fotoğraf yüksek lisans dereceleri aldı.

Çalışma yaşamına bankacılıkla başladı. 1985 – 2001 yılları arasında Türkiye İş Bankası ve ABN AMRO Bank’ta çalıştı. Uzun yıllar fotoğrafla birlikte götürdüğü bankacılık yaşamına 2001 yılında son verdi ve fotoğrafla tam zamanlı olarak uğraşmaya başladı.

1995 yılında ilk fotoğraf gösterisini yaptı (Yolculuk). 2003 yılında da ilk kişisel sergisini açtı (Yeryüzünün Yüzleri). Yeryüzünün yüzleri, Türkiye’nin çeşitli yörelerinde tekrar edildi ve 2005 yılında genişletilerek bir fotoğraf albümü olarak yayımlandı.

Çok sayıda karma sergiye katıldı. Kişisel olarak, Yeryüzünün Yüzleri’nden sonra 2005 yılında “Kadınların Dünyası”, 2006’da “İspanya’dan Hatırladıklarım”, 2008’de “Dünyanın Karanlık Yüzü”, 2011’de “Beyoğlu’nda Yaşam” ve 2013’de de “Benin’de Yaşam” ve Yeryüzünün Yüzleri sergisinin 10. Yılı vesilesiyle, “Yeryüzünün Bütün Yüzleri” retrospektif sergilerini açtı. 2006’da, İFSAK bünyesinde yürütülen “Alışveriş” konulu projenin danışmanlığını yaptı. 2007 ve 2010 yıllarında, kendi öğrencilerinin “Beyoğlu’nda Yaşam” ve “İstanbul’un Kaybolmakta Olan Dokusu” konulu projelerine danışmanlık ve sergilerine kuratörlük yaptı. İstanbul Fotoğraf Müzesi’nin kurucuları arasındadır.

İstanbul’da yaşayan Göksungur, 6 yıl FOTOGEN Fotoğraf Sanatı Derneği’nin başkanlığını yaptıktan sonra halen Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu‘nun başkanlığını yürütüyor, kendi atölyesinde özel fotoğraf dersleri veriyor, uygulamaya yönelik atölye çalışmaları düzenliyor, çeşitli dergiler için yazı ve röportajlar hazırlıyor.

Tüm fotoğraf severler etkinliğimize davetlidir. EFSAD fotoğraf gösterisi ve söyleşileri herkese açık olup ücretsizidir.

18 Aralık 2015 Cuma 19:00 Özdilek Sanat Merkezi

ig_1

İbrahim Göksungur

ig Dunyanınkaranliky_1 ibrahimgoksungur dunyanin ucu_1

 

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir