EFSAD’da 19 Ocak – Arif Miletli Fotoğraf Gösterisi

EFSAD’ın bu haftaki konuğu gezi ve belgesel fotoğrafçılığıyla ilgilenmekte olan Arif MİLETLİ. Sille Sanat Sarayı üyelerinden olan Miletli bizlerle “Deve Güreşleri Belgesel Projesi” ve “Uzun İnce Anadolu” ismini verdiği gösterilerini paylaşacak. Tüm fotoğraf severleri Arif Miletli’nin hazırladığı gösterileri izlemek ve kendisiyle söyleşi yapmak için bekliyoruz. 

(Fotoğraf gösterilerimizin tamamı ücretsiz olup, katılım için üyelik aranmamaktadır.)

19 OCAK Cuma 19:00
Özdilek Sanat Merkezi (Kanatlı AVM Arkası)

 

Deve güreşleri belgesel projesi, İzmir’in Selçuk İlçesinde 4 yılda çekilen fotoğraflardan oluşmaktadır. Deve güreşi, tülü olarak adlandırılan iki erkek güreş devesinin özelikleri, tecrübe, güreş tekniği vb. esaslar çerçevesinde eşleştirilerek kontrollü ve sınırlı karşılaştırılmasından oluşan rekabet ve güce dayalı bir gösteridir.

Uzun İnce Anadolu fotoğraf gösterisi Türkiye’nin dört bir yanında 4 mevsim, 7 bölge, 26 şehirde; Doğu Karadeniz yaylalarından İç Anadolu’nun uçsuz bucaksız bozkırlarına ve Doğu Anadolu’nun muhteşem tarihi yapılarından Kapadokya’ya kadar  uzanan  fotoğraf serüveninde, çekilen birkaç kareden birleştirilerek oluşan fotoğraflar sunulmaktadır.

Arif MİLETLİ (EFIAP, SSS-B) 1968 Trabzon doğumlu olup, Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği mezunudur.  2006 yılında Bursa Fotoğraf Sanatı Derneğine (BUFSAD) üye oldu. Dernek çatısı altında ilk çalışmalarına doğa ve makro atölyesinde devam etti. 2007 yılında Belgesel Atölyesi kurucuları arasında yer aldı. Belgesel çalışmalarına ilk olarak Özcan YURTALAN’ dan atölye çalışması alarak devam etti. 2008 yılında derneğe yeni başlayanlara yol göstermek amacıyla Vizör Fotoğraf Grubunda eğitimler verdi. 2009 yılında kurulan Uluslararası fotoğraf yarışmaları grubuna dahil oldu. Bu yıldan itibaren Uluslararası fotoğraf yarışmalarına katılmaya başladı. 30 farklı ülkede 250 den fazla ödül ve sergileme aldı. AFIAP unvanını 2014 yılında, EFIAP unvanını 2015 yılında aldı.  ‘’Bursa’da Sağlık’’ dergisinde yazı ve fotoğraf sunumları yapmaktadır. Bursa Sağlık Çalışanları Derneği (BUSAD) nde fotoğraf eğitimleri vermektedir. En son  ‘’Uzun İnce Anadolu’’ panoramik fotoğraf Sergisi olmak üzere, ulusal birçok fotoğraf yarışmasında da önemli ödüller kazanmıştır. Çeşitli derneklerde  kişisel ve karma fotoğraf  gösterileri sergilenmiştir. Gezi ve belgesel fotoğrafçılığı özel ilgi alanını oluşturmaktadır. 2014 yılında üye olduğu Konya  Sille Sanat Sarayı (SSS) çatısı altında çalışmalarına devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Reha Bilir’le Fotoğraf Üzerine Söyleşi

EFSAD’ın 07 Ekim 2022 Cuma günü konuğu Reha Bilir olacak. Fotoğraf üzerine söyleşi niteliği taşıyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir