EFSAD’da 2 Şubat – Suzan Armağan Fotoğraf Gösterisi

EFSAD’ın bu haftaki konuğu Suzan ARMAĞAN. Armağan bizlerle “Benden…Hepimizden” ve “Yüzyılın Kırmızısı….” ismini verdiği gösterilerini paylaşacak. Tüm fotoğraf severleri Suzan Armağan’ın hazırladığı gösterileri izlemek ve kendisiyle söyleşi yapmak için bekliyoruz. 

(Fotoğraf gösterilerimizin tamamı ücretsiz olup, katılım için üyelik aranmamaktadır.)

02 ŞUBAT Cuma 19:00
Özdilek Sanat Merkezi (Kanatlı AVM Arkası)

 

Suzan ARMAĞAN
Uzun bir süre önce Isparta’ da doğdum, ilköğrenimimi doğduğum şehirde, orta, lise ve üniversite öğrenimimi İzmir’de tamamladım. Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı lisans mezunu olup halen Peyzaj Mimarı olarak çalışmaktayım.

Ankara’da yaşıyorum, mesleğim gereği ülkemin birçok yerinde görev yaptım, bir kamu kurumunda mesleğimle ilgili birimde yöneticilik yapıyorum. Yaşadığım bugüne ve bundan sonra yaşayacağım en son güne kadar, yaşamım dediğim fotoğraf sanatı dünyasında “puzzle”ın eksik bir parçası olarak, “puzzle“ ın bütününü tamamlama çabam sürecektir. Kendi birikimlerim… Yaşam felsefem… Bilebildiklerim… Farkında olup ama bilemediklerim… Sorgularım… Sorguladıklarımla, sonuçta bulabildiğim/bulmaya çalıştığım cevaplarımla, yoluma devam ederken, fotoğraf sanatı bilinciyle, kendimi ve yaşadığım dünyayı benimle paylaşan insanları ifade edebildiğime, sessiz çığlıkların sesi olarak, kendi öz ve biçimim doğrultusunda inandığım, tarzımla, bilinip//bilinemeyen ne varsa her şeye, fotoğraf/sanat bağlamında, fotoğrafı anlatım aracı olarak kullanarak bakmaya çalışıyorum. Benim için önemli olan; fotoğraflarımla benim ne anlattığım değil, izleyenlerin “ne anladığıdır”…“Ne anlatıyor acaba?” sorusunun cevabı bende saklı kalması şartıyla…

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Reha Bilir’le Fotoğraf Üzerine Söyleşi

EFSAD’ın 07 Ekim 2022 Cuma günü konuğu Reha Bilir olacak. Fotoğraf üzerine söyleşi niteliği taşıyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir