EFSAD’da 21 Aralık Cuma – Selçuk KIRAY – “Film Yapımlarında Ses Kullanımı – 2”

EFSAD Sinema Çalışma Grubu etkinliklerine devam ediyor. Bir önceki sinemaseverler tarafından ilgiyle izlenen etkinliğin ikincisi, Dr. Öğr. Üyesi H. Selçuk KIRAY tarafından 21 Aralık Cuma günü gerçekleştirilecek olan “Film Yapımlarında Ses Kullanımı – 2” başlıklı söyleşi olacak. Sesin fiziksel ve algısal özelliklerinin yanı sıra günümüz dijital video yapımlarında (DSLR kameralar dahil) ses kayıt teknolojilerinden (mikrofonlar, ses kayıt cihazları) söz edilecek etkinlik videolarda sesin kullanımına yönelik bilgi edinmeyi amaçlamaktadır. 

 

Etkinliğimiz ücretsiz olup katılım için üyelik şartı ya da Sinema Çalışma Grubu üyesi olma şartı aranmamaktadır. Tüm sinemaseverleri bekliyoruz.

21 Aralık 2018 Cuma

18:45

Özdilek Sanat Merkezi (Kanatlı Avm Arkası)

 

Hüseyin Selçuk KIRAY

Lisans eğitimini 1992 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema-TV Bölümünde, 1999 yılında Yüksek Lisans ve 2003 yılında Sanatta Yeterlik eğitimlerini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Sinema-TV Anasanat Dalında tamamlamıştır. 2005 yılında Anadolu Üniversitesi Porsuk Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Teknoloji Programına yardımcı doçent olarak atanmıştır. Çeşitli okulların sinema ve televizyon alanında ses kayıt tekniği dersleri vermektedir. Açıköğretim Sistemi’ne yönelik video eğitim programlarının yanı sıra yurt içi ve dışında sinema TV sektöründeki çeşitli yapımlarda görev almıştır. Yönetmenliğini yaptığı belgesel film çalışmaları da bulunmaktadır. Hobi olarak fotoğraf sanatıyla ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Reha Bilir’le Fotoğraf Üzerine Söyleşi

EFSAD’ın 07 Ekim 2022 Cuma günü konuğu Reha Bilir olacak. Fotoğraf üzerine söyleşi niteliği taşıyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir