EFSAD’da 22 Aralık – Murat Esibatır Fotoğraf Gösterisi

EFSAD’ın 22 Aralık Cuma günkü konuğu yapay ışığı fotoğraflarında ustalıkla kullanabilen Murat Esibatır. Özellikle moda çekimleri beğeni toplayan Esibatır bizlerle dünyanın çeşitli bölgelerinden farklı kültürleri tanıştıracağı “Son Buluşmalar” ve moda çekimlerinin yer aldığı “Herşey Orta’da” gösterilerini paylaşacak. 

Fotoğraf gösterisi ardından konuğumuz ile söyleşi fırsatını da yakalayacağımız etkinliğimizi kaçırmamanızı öneririz.

(Fotoğraf gösterilerimizin tamamı ücretsiz olup, katılım için üyelik aranmamaktadır.)

22 ARALIK Cuma 19:00
Özdilek Sanat Merkezi (Kanatlı AVM Arkası)

Murat Esibatır

28 Ocak 1971 yılında İstanbul’da doğdu. Fotoğrafa olan ilgisi hayatın yoğun trafiğine rağmen yolunu hep çakıştırdı makinesiyle.
94 yılında babadan ödünç makinayla başlayan bu sevüren zaman içinde ait olduğu yerini buldu, şekillendi 2001 yılında kazanılan ilk ödül belkide farkındalık yaratması açısından son derece önemliydi, nicelik olarak olmasada nitelik olarak algıyı yönlendendirdi, Fotoğraf peşinde sayısız Afrika ve avrupa sehrinde kadrajlar yapılıp Yeni hayaller kuruldu.
Geçen yıllar boyunca, deneysel fotoğrafçılık, çekim teknikleri ve özellikle yapay ışık kullanımı hakkında çalışmalar yaptı. Moda ve stillife alanlarında profesyonel çalışma hayatıma devam ederken, İlerleyen zaman içerisinde kendisini proje çalışmalarının içinde buldu ve en yumuşak deyimle aykırı fotoğraflar üretmeye yöneldi.
Fotoğrafı adeta bir resim karesi gibi çizmeyi seviyor, hedef her zaman ona ait olmayanları kareden çıkarabilmek olarak kısaca özetlenebilir.
Son dönem çalışmaları arasında; Son buluşmalar, şehirden yansıyanlar, yüzlerden Venedik, konuşabilseydim, yüzleşmeler, kırılmalar sayılabilir. Son yıllarda hayvanlara olan asırı sevgi ve tutkusu yuva beklerken ve özgürlüğe doğru adlı projelerin ortasında bulmasına neden oldu . Alışılagelmiş kapalı mekan çekim tekniklerini dış mekanlara taşıyarak sizi başka dünyalara taşımayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir