EFSAD’da 23 Ekim Cuma – İlhan Sözen Fotoğraf Gösterileri

Sezonumuzun ikinci haftasında EFSAD’lı usta fotoğrafçılardan İlhan Sözen’in fotoğraf gösterileri yer alıyor. Gösterilerin isimleri, “Siyah’tan Beyaz’a Tonlar II” ve “Koyunu Sudan Atlatma Festivali”.

“Siyah’tan Beyaz’a Tonlar” İlhan Sözen’in daha önce EFSAD’da daha önce yaptığı ilk gösterisinin devamı niteliğini taşıyor. İkinci Gösteri ise Ağustos ayında Denizli’nin Çal ilçesine bağlı Aşağı Seyit Köyünde her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen “Sudan Koyun Atlatma Festivali”nde çekilen fotoğraflardan oluşan bir gösteri.
İlhan Sözen kimdir, kendi ağzından dinleyelim:
1964 yılında Eskişehir’de dünyaya geldim. İlk, orta ve yüksek öğrenimimi Eskişehir’de tamamladım. Ortaokul yıllarında fotoğrafa merak sardım. 1978 yılında Sınıf arkadaşımın babasının fotoğraf atölyesinde çıraklık yaparak fotoğraf dünyasına ilk adımımı attım. Lise eğitimim sırasında çeşitli fotoğraf atölyelerinde çalıştım. 1985 yılında Eskişehir’de yayınlanan bazı mahalli gazetelerde foto muhabirliğinin yanı sıra montaj ve karanlık oda teknisyenliği yaptım. 1987 yılından bu yana kamu görevlisiyim. Bu görevim sırasında da fotoğraftan hiç kopmadım. Çalıştığım kurumda basın biriminde görev yapmaktayım. EFSAD üyesiyim.
Tüm fotoğraf severleri bu ilginç gösterileri izlemek üzere etkinliğimize davet ediyoruz.

23 Ekim 2015 Cuma 19:00 Özdilek Sanat Merkezi

IMG_0006 IMG_0005 IMG_0004 IMG_0003 IMG_0002 IMG_0001

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir