EFSAD’da 25 Mart Cuma – Hatice AKGÜL YALIMKILINÇ Fotoğraf Gösterisi

Mart ayı fotoğraf gösterilerimizi kadın fotoğraf sanatçılarımıza ayırmaya devam ediyoruz. 25 Mart tarihli etkinliğimizde Hatice AKGÜL YALIMKILINÇ konuğumuz olacak ve bizlerle “Yol Hikayeleri” isimli çalışmasını paylaşacak.

YALIMKILINÇ, çocukluğundan beri hikayelere duyduğu merakı ile fotoğraf sevgisini harmanlamış. Karadeniz’in uçsuz bucaksız yeşilinden Gaudi’nin muhteşem dehasına bir çok yol hikayeleri edinmiş. 2006 yılından beri çeşitli bölgelerden çektiği fotoğrafları ve hikayelerini bizlere “Yol Hikayeleri” gösterisi ile sunacak.

Hatice AKGÜL YALIMKILINÇ kimdir, kendi cümleleriyle dinleyelim:

“Adana’nın Karaisalı ilçesinde doğdum. Çocukluğum babamın anlattığı göçerleri ve yol hikayelerini dinlemekle geçti. Çukurova Üniversitesi’ni bitirdikten sonra İstanbul’a taşındım, İstanbul’da özel bir yazılım şirketinde proje yöneticiliği yapıyorum. 2006 yılında eski EFSAD’lı abim Yılmaz AKGÜL ile birlikte EFSAD’ın İstanbul’a düzenlediği bir geziye katıldık, o andan sonra fotoğraf benim için önemli bir tutku oldu ve 2006 yılında ilk SLR makinemi alarak fotoğraf çekmeye başladım. Bir yandan işlerim ve kızım ile ilgilenirken bir yandan fotoğraf tutkusu ile kendimi Türkiye’nin ve Dünya’nın farklı noktalarında buldum.

2006 yılından beri çektiğim fotoğrafları ve tekniğimi geliştirmek için çalışmalar yaptım. Bu arada İzmit’te ve Adana’da kişisel fotoğraf gösterileri yaptım. EFSAD’ın 20nci yıl sergisine katıldım.

Bir anne ve işkadını olmanın yanı sıra fotoğrafla dünyamı zenginleştirmeye ve yeni bir bakış kazanmaya çalışıyorum.”

Tüm fotoğraf severler 25 Mart Cuma 19:00’da Özdilek Sanat Merkezi ’nde gerçekleştirilecek etkinliğimize davetlidir.

6 5 4 3 2 1

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir