EFSAD’da 26 Kasım Cuma – Uygar Mitat – Sunum ve Söyleşi

EFSAD’ ın 26 Kasım Cuma akşamı konuğu astrofotoğrafçı Uygar Mitat olacak. Uygar Mitat bizimle “ Uzayın Derinliklerine Yolculuk ; Astrofotoğrafçılık “ isimli sunumunu paylaşacak.
Astrofotoğrafçılığın alfabesinden başlayarak, derin uzay fotoğrafının nasıl çekildiği, güneş sistemi fotoğrafçılığı , ışık kirliliği ,konum seçimi, astro kamplar ve ekipmanlar dahil pek çok konunun ele alınacağı etkinliğimizde Uygar Mitat ‘ın eşsiz uzay görsellerini de izleyebileceğiz.

Zoom Katılım Bilgileri:

26 Kasım 2021 Cuma Saat: 20:30

https://us02web.zoom.us/j/7895672326?pwd=QzRuR1Y0N0dDczRKNUgvaEJoNjQ4Zz09

Meeting ID: 789 567 2326
Passcode: 21EFSAD26

Uygar Mitat Kimdir?

1988 yılında Amasya’nın Merzifon ilçesinde dünyaya geldi.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Biyoloji ve Moleküler Biyoloji öğrenimi gördü. Merak etmeyi, sorgulamayı ve araştırmayı hiç bırakmayarak teleskop ve mikroskop teknolojilerine merak saldı. Mikroskop ile canlılığı, teleskop ile evreni anlamaya çalışıyor.
2008 yılından bu yana fotoğrafçılık ile ilgileniyor ve son yıllarda derin uzay fotoğrafçılığı alanında kendini geliştiriyor.
Yakın gelecekte Eskişehir’in şehir merkezinden uzak bir bölgesinde gözlemevi kurmayı planlıyor. Uzaktan yönetilebilen büyük teleskopların bulunacağı bu gözlemevinde ilk-ortaokul çağındaki çocukları Uzay ile tanıştıracak karanlık gökyüzü eğitimleri düzenlemeyi planlıyor.

 

İlginizi Çekebilir

31 Mayıs 2024 Cuma – Mehmet Baysan ile Uzun Pozlama Teknikleri ve “Yiyeceğini-İçeceğini Al-Gel”

Bu akşam EFSAD’da sezon finalini Mehmet Baysan’la ” Balon Patlatma &Işıkla Boyama ” workshopla yapıyoruz. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir