EFSAD’da 26 Ocak – Emre Bostanoğlu

EFSAD’ın 26 Ocak Cuma günkü konuğu EFIAP ünvanlı Emre Bostanoğlu. Bostanoğlu bizimle “Sıradan Ama Farklı” fotoğraf sunumunu paylaşacak. Atölye niteliği de taşıyan bu sunumda çevremizdeki sıradanlıkların içinde fotoğrafı yakalayabilmeyi konuşacağız. 

Tüm fotoğraf severleri bu etkinliğimize bekliyoruz.

26 Ocak Cuma 19:00
Özdilek Sanat Merkezi (Kanatlı AVM Arkası)

(EFSAD’ın cuma günleri yaptığı fotoğraf gösterilerine katılım için üye olmanız gerekmemekte olup, katılım tamamen ücretsizdir.)

EMRE BOSTANOĞLU (EFIAP, CR2, SSS/B)

Emre Bostanoğlu 02.05.1986’da İstanbul’da doğdu. Samsun O.M.Ü’de İstatistik Lisans (2007) ve Yüksek Lisansını (2012) tamamladı. Ayrıca; fotoğraf alanındaki çalışmalarını geliştirmek adına 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünü tamamladı.

2007 yılına Hayat Yayınları’na bağlı Popüler Kitaplar Yayın evinden “Büyük Ortadoğu Savaşı (BOS) isimli roman kitabı yayınlandı. Büyük Ortadoğu Savaşı, 2013 yılına kadar 5 baskı yaptı. Türkiye’nin bazı illerinde kitap fuarlarında ve yazar okuyucu buluşmalarında yer aldı.

Emre BOSTANOĞLU 2007 yılından sonra Fotoğraf Sanatıyla aktif olarak ilgilenmeye başladı. Ulusal ve Uluslararası fotoğraf yarışmalarında birçok ödül, mansiyon ve madalyası bulunan Emre BOSTANOĞLU’nun ayrıca 300’ü aşkın sergileme ödülü bulunmaktadır.

Dünyanın En Önemli Fotoğraf Organizasyonu olan Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP)’ın 2012 yılında düzenlemiş olduğu FİAP 7. Dünya Kulüpler Kupası bireysel ödüllerde bronz madalya kazanarak bu ödülü 2. Kez Türkiye’ye getirmiş oldu. 2012 yılı içerisinde aldığı ödüller ve FIAP Dünya Kupası’ndaki Bronz Madalya başarısından dolayı Kültür Bakanlığı tarafından kendisine Teşekkür yazısı verildi.

Ulusal ve Uluslararası birçok karma fotoğraf sergisinde fotoğrafları yer aldı.  Ulusal ve Uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyelikleri yapmaktadır. Çeşitli dernek ve platformların etkinlikleri ve fotoğraf kurslarında fotoğraf eğitimleri vermektedir.

2012 ve 2013 yıllarında Sille’de Yılın Fotoğrafçısı adayı olarak Sille’ye davet edildi. 2013 yılında davetedildiği  Sille  Ulusal  Çağrılı  Fotoğraf  Yarışmasında  büyük  ödülü  kazanarak  Sille’de  Yılın fotoğrafçısı unvanını kazandı.

Fotoğraf ve Kültür Sanat Derneği (FOKUS) kurucuları arasında olup 2 dönem Genel Sekreterlik görevini yürütmüş, Ocak 2014 tarihinde FOKUS Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

2013 yılı içinde Uluslararası Fotoğrafçılar Birliği (UPI) kapsamında CR1 unvanını, 2014 yılında FIAP Kapsamında AFIAP unvanını, Sille Sanat Sarayı tarafından SSS/B unvanlarını, 2015 yılında ise UPI kapsamında CR2 ve FIAP Kapsamında EFIAP unvanını unvanını almaya hak kazandı.

FOKUS Kısa Film Atölyesini kurdu. FOKUS Kısa Film Atölyesi’nin “Yanlış İşler” Kısa Film Çalışmasında Sanat Yönetmenliği yaptı.

2009-2014 yılları arasında Samsun’da fotoğrafla ilgili uygulamaları oldu. FOKUS bünyesinde 130 hafta fotoğraf etkinliği organize etti ve sundu, Fotoğraf gezileri düzenledi, Fotoğraf eğitimleri verdi, 2 Uluslararası Fotoğraf Yarışması organize ederek salon başkanlığı yaptı. Bunların dışında FOKUS’un bu dönemdeki tüm etkinliklerinde aktif rol aldı. 2015 yılından itibaren Fotoğraf çalışmalarını Kocaeli ve çevresinde  “Emre BOSTANOĞLU Fotoğraf Atölyesi” kapsamında sürdürmektedir.

Fotoğraf ve Kültür Sanat Derneği (FOKUS), Sille Sanat Sarayı (SSS), Değirmendere Fotoğraf Sanatı Derneği, Afyon Frig Fotoğraf Derneği ve Global Photographers Union (GPU) aktif üyesidir. Emre BOSTANOĞLU, fotoğraf, kısa film, eğitim, belgesel ve kitap çalışmalarını aktif olarak sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir

Reha Bilir’le Fotoğraf Üzerine Söyleşi

EFSAD’ın 07 Ekim 2022 Cuma günü konuğu Reha Bilir olacak. Fotoğraf üzerine söyleşi niteliği taşıyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir