EFSAD’da 26 Şubat Cuma – Yusuf Aslan – Sunum ve Söyleşi

26 Şubat Cuma akşamı konuğumuz Sn. Yusuf Aslan.  Aslan bizimle “BİR FOTOĞRAFIN YASI TUTULUR”  – Van – Erciş depremi  , “ SOMA”  ve “O GÜN ÖLMEK YASAK”  adlı fotoğraf sunumlarını paylaşacak.

Fotoğrafçının sözünün fotoğrafa  nasıl mükemmel aktarılabileceğinin  örneklerini izleyeceğimiz sunum ve söyleşiyi  kaçırmayınız. Etkinliğimiz herkese açıktır.

YUSUF ASLAN KİMDİR?

1958 Darende doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Sivas’ta, Öğretmen Okulunu Savaştepe’de tamamladı. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler okudu. Sivas, Aydın ve Almanya ’da öğretmen olarak çalıştı.
Kuşadası Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (KUFSAD) yönetim kurulunda görev aldı. 

Biri Der Spigel’in kapağında yer almak üzere, batı ülkeleri basınında haber fotoğrafları yayınlandı.

Hollanda Haber Ajansı’nın Avrupa’nın mülteciler karşısındaki tutumunu insan hikâyeleri üzerinden eleştiren, “Avrupa: Kale Kapısı” projesinde Jessica Maas’la birlikte çalıştı.  

Ulusal ve uluslararası alanda yapılan fotoğraf festivallerinde sergi ve gösterileriyle yer aldı.. Dergilerde ve kitaplarda fotoğrafları yayınlandı.

Galata Fotoğrafhanesi ve Fotoğraf Vakfı’ nın düzenlediği “Somalı Fotoğrafçı Çocuklar Atölyesi” gibi çocuklara dönük atölyelerde gönüllü olarak çalıştı.

Türkiye Fotograf Sanatı Federasyonu’nun (TFSF) geniş katılımlı MGH (Memleketimden Görsel Hikayeler) projesini Özcan Yurdalan ve Aykan Özener’le birlikte yürüttü. (2017-2020)

Ortaklaşa Bir Editöryal Fotoğraf Çalışması olan “Korona Günlerinde Fotoğraf” projesinin paydaşlarındandı.(2020)

Bazı çalışma dosyaları: Van-Erciş Depremi, Soma, Gezi, Mülteciler ve Göç, Jeotermal, Abdal Musa/Birlik Cemi, Hiç Kimsenin Plajı

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir