EFSAD’da 28 Ocak Cuma – Murathan Yıldız – Sunum ve Söyleşi

EFSAD ’ ın 28 Ocak Cuma akşamı konuğu Fotoğrafçılık ve Sinematografi alanında sık sık atölyeler ve söyleşiler gerçekleştiren, SUFOD ve İFSAK üyesi Murathan Yıldız olacak.

Murathan Yıldız  dijital fotoğrafçılığın sorunlarından biri olan depolama ve yedekleme  sorunlarına açıklık getirerek bizlerle çeşitli çözüm yöntemleri paylaşacak.

Yıldız,  sunumunun  depolama başlığı altında, verilerin saklandığı fiziksel ortamlar ve çeşitleri, dosya sistemleri, RAID sistemler ve bulut depolama hizmetleri  hakkında bilgi verecek . Yedekleme başlığı altında ise yedeklemenin şartları ve yöntemleri hakkında bilgi vererek, sorulan soruları yanıtlayacaktır.

Zoom Katılım Bilgileri:

28 Ocak 2022 Cuma Saat: 20:30

https://us02web.zoom.us/j/7895672326?pwd=QzRuR1Y0N0dDczRKNUgvaEJoNjQ4Zz09

Meeting ID: 789 567 2326
Passcode: 21EFSAD26

Murathan Yıldız kimdir?

1971 yılında Artvin’de dünyaya geldi. Kadıköy Anadolu Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesinde Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği eğitimi aldı. Boğaziçi Üniversitesinde aynı alanda, sonrasında da Koç Üniversitesinde işletme üzerine yüksek lisans yaptı. 25 sene boyunca mobil telekomünikasyon ve bilişim teknolojileri sektöründe yazılım geliştirme, satış, pazarlama ve yöneticilik üzerine görevler aldı. Şimdilerde ise, 4 sene önce Dikey Ajans ismiyle kurduğu kurumsal iletişim ajansında, ajans başkanlığı görevini yürütmekte. Bu görevinde, ekip arkadaşlarıyla birlikte, hizmet verdiği iş ortaklarına, kendilerini dijital dünyada daha iyi ifade etmelerine yardımcı oluyor.

Profesyonel post-prodüksiyon dünyasında kurgu ve renk konularında en çok kullanılan platformlardan biri olan DaVinci Resolve’un sertifikalı eğitmenidir. Fotoğrafçılık ve sinematografi alanında sık sık atölyeler ve söyleşiler gerçekleştiren Murathan Yıldız SUFOD ve IFSAK üyesidir. 2020 yılından itibaren SUFOD’da yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

31 Mayıs 2024 Cuma – Mehmet Baysan ile Uzun Pozlama Teknikleri ve “Yiyeceğini-İçeceğini Al-Gel”

Bu akşam EFSAD’da sezon finalini Mehmet Baysan’la ” Balon Patlatma &Işıkla Boyama ” workshopla yapıyoruz. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir