EFSAD’da 3 Kasım – İzzet KERİBAR Fotoğraf Gösterisi

EFSAD’ın 03 Kasım Cuma günü konuğu Türk fotoğrafının büyük ustalarından İzzet KERİBAR olacak. Kendisi bizimle fotoğrafik geçmişinin aşamalarını, gelişimini ve tarzının oluşumunu dönemsel olarak izleyiciye sunan “Spectrum” isimli gösterisini paylaşacak. Değerli hocamız ile gösteri öncesi ve sonrası söyleşi imkanımız da olacağı etkinliğimize değerli katımınızı bekliyoruz.

 

03 Kasım Cuma 19:00

Özdilek Sanat Merkezi (Kanatlı AVM Arkası)

(EFSAD’ın Cuma günleri yaptığı fotoğraf gösterilerine katılım için üye olmanız gerekmemekte olup, katılım tamamen ücretsizdir.)

 

İzzet KERİBAR hakkında:

1936 yılında İstanbul’da doğan İzzet KERİBAR, genç yaşından itibaren fotoğrafa karşı ilgi duydu ve 1957 de askerliğini yapmak üzere gittiği Kore’de, bir yıl boyunca fotoğraf çekerek, tekniğini ve deneyimini geliştirdi.

Büyük bir aradan sonra, 1980 yılında, fotoğrafa tekrar yöneldi. O yıldan beri yurt içinde ve yurt dışında fotoğraf amaçlı geziler düzenlemekte ve yoğun olarak fotoğraf üretmeye devam etmektedir. Sahibi olduğu Türkiye ve dünya fotoğrafları arşivi, ülkemizin en önemlilerinden biridir.

İzzet KERİBARIFSAK‘ın onur üyesidir. Uluslarası Fotoğraf Federasyonu tarafından 1985 yılında A.Fiap ( Sanatçı ), 1988 yılında da E.Fiap (Ekselans) unvanları ile onurlandırılmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığı İzzet KERİBAR’ı  2011 Büyük Ödül’üne layık görmüştür. 1982 yılından beri, yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda kişisel fotoğraf sergisi ve dia gösterisi gerçekleştiren KERİBAR, aynı zamanda  fotoğraf kurslarına hocalık yapmakta, Türkiye’de yapılan fotoğraf yarışmalarının jürilerinde sık sık yer almaktadır.

Yurt içinde ve yurt dışındaki fotoğraf yarışmalarında birçok madalya ve ödül sahibi olan KERİBAR, son yıllarda, fotoğrafçılığı profesyonel bir meslek olarak yürütüyor ayrıca fotoğrafçılığın Türkiye gelişmesi için ve Türkiye’nin yurt dışında en iyi yönleriyle tanınmasına yardımcı olmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir