EFSAD’da 3 Nisan Cuma – Fotoğraf Gösterisi – Bülent Yüksel

3 Nisan tarihli fotoğraf etkinliğimizde konuğumuz Bülent Yüksel kaybolmakta olan bir el sanatı keçeciliğe çevirmiş objektifini. “Gelecek için, bu kadim el sanatımızın, sayıları çok azalmış ustalarıyla ortak dileğimiz; “geleneksel keçeciliğin” yurdumuzda yeniden ve yaygın olarak sahiplenilmesi ve sürdürülebilmesidir. Bu yolda bir katkım olabilirse, kendimi mutlu hissederim.” diyor.

İki yılı aşan bir çalışmanın ürünü olan bu proje, önce Mayıs 2013’de Fotoğrafevi’nde sergilenmiş ve sonrasında kitap olarak olarak fotoğraf severlerle buluşmuş.

Sunum, eski ve güncel keçe örneklerini, geleneksel keçe üretim sürecini ve son geleneksel keçe ustalarımızın portrelerini içeriyor.

Konuğumuz ayrıca “Maçahel’de Yaşam” isimli gösterisini de fotoğraf severlere sunacak.

Tüm fotoğraf severleri etkinliğimize davet ediyoruz.

3 Nisan Cuma 19:00 Özdilek Sanat Merkezi

Bülent Yüksel hakkında

İlk ve orta öğrenimini Adana, İstanbul ve Ankara’da; İşletme ve finans lisans ve master öğrenimini Ankara’da tamamladı. Fotoğrafa ilgisi lisans öğrenimi yıllarından başlar (1970). Önceleri Gezi ve doğa fotoğraflarına yoğunlaşmıştır. Çalışma hayatının yoğunluğu nedeniyle fotoğrafa uzak kaldığı dönemler olduysa da; son yıllarda fotoğraf için daha aktif, daha üretken, daha katılımcıdır. Azımsanmayacak sayıda diadan oluşmuş bir arşive sahiptir. Zaman içinde çeşitli dia gösterileri yapmış, sergi ve yarışmalara katılmıştır. Bazı gazete ve dergilerde fotoğrafları, yazıları kullanılmıştır. Son yıllarda bireysel ve grup olarak uzun soluklu belgesel proje çalışmalarına yoğunlaşmıştır. Halen İfsak, Fotogen ve Anafod üyesidir.

IMG_0003 IMG_0002 IMG_0001
IMG_0001_1

Bülent Yüksel

 

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir