EFSAD’da 4 Kasım – Ahmet Çetintaş Fotoğraf Gösterisi

4 Kasım Cuma günü fotoğraf etkinliğimizin konuğu Bursa’dan geliyor. Ahmet ÇETİNTAŞ, bizimle “İS”, “Uzun İnce Anadolu” ve “Göz Teması” isimli aşağıda detaylarını ilettiğimiz 3 çalışmasını paylaşacak.

İS, mangal kömürü imalatı yapan bir çift ailenin günlük yaşantısını anlatmaktadır. Ocakçı olarak da anılan meslek, günümüzde zorlu ve sağlık problemlerine gebe bir iş dalı olarak Bursa’nın güney kesimindeki dağ köylerinde devam etmektedir. “İs” çalışması ayrıca; Türk fotoğrafının en önemli isimlerinden Seyit Ali Ak adına düzenlenen “Sille Sanat Sarayı Seyit Ali Ak Kupası – 2016” gösteri yarışmasında ilk turu geçme başarısını kazanmıştır.

Uzun İnce Anadolu, ülkemizin çok çeşitli bölgelerinde dört mevsimi kapsayan zaman diliminde çekilmiş fotoğraflar aynı zamanda 2016 yılının Ocak ayında, fotoğraf sanatçısı Arif Miletli ile birlikte ortak bir sergi haline dönüştürülmüş ve Bursa’daki fotoğraf severlere onbeş gün süre ile sunulmuştur.

Göz Teması ise, portre fotoğraflardan oluşmaktadır. Teması gereği, insanların ilk temas sağladığı bakışlar ve etkisi üzerinden hazırlanmış bir çalışmadır.

Özdilek Sanat Merkezindeki program nedeni ile gösterim dernek binamızda yapılacaktır. Tüm fotoğraf severler 4 Kasım Cuma saat 19:00’da derneğimize davetlidir. 

EFSAD Nerede? : İnternet sitemizde adres ve kroki verilmektedir. EFSAD Üniversite Caddesinde Üniversite Tramvay durağının karşısında yer almaktadır. Tepe Mobilya’nın yanındaki merdivenlerden aşağı inilmektedir.

 

Ahmet Çetintaş Kimdir?

Ahmet Çetintaş (EFIAP, SSS/Y), 1982 Bursa Doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa İhsan Çizakça Kolejinde tamamladı. Lisans Eğitimini Uludağ Üniversitesi’nde aldıktan sonra, çok sevdiği doğa ile yakından ilgili olan “Çevre Mühendisi” unvanını elde etti. 2007 yılında Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği – BUFSAD üyesi oldu.

İlerleyen yıllarda doğa fotoğrafından çok belgesel ve gezi fotoğrafçılığına yöneldi. İçerisinde insan ve yaşam unsuru bulunan, yaşanılan mekanın özelliklerini vurgulayan fotoğraflar genel ilgi alanını oluşturmaktadır.

2013 yılı başında AFIAP, 2015 yılı sonunda da EFIAP ünvanlarına sahip olan Ahmet Çetintaş’ın, yurtiçi ve yurt dışında yirmiden fazla ülkede kazandığı pek çok ödül bulunmaktadır. Biri İstanbul’da ve üçü de Bursa’da olmak üzere dört kişisel fotoğraf sergisinin yanı sıra, pek çok kişisel ve karma fotoğraf gösterileri sergilenmiştir.

2014 yılı sonunda Türkiye’nin en önde gelen fotoğraf topluluğu olan Sille Sanat Sarayı’nın üyesi olup, çalışmalarını bu çatı altında sürdürmekten büyük mutluluk duymaktadır. 

4-36-2

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir