EFSAD’da 6 Aralık Cuma – Çeyiz Makal

EFSAD’ın 6 Aralık Cuma fotoğraf etkinliğinin konuğu Çeyiz Makal. “Göçmen Deneyimini Görselleştirmek: Bir Kadının Öyküsü” isimli çalışmasını Eskişehirli fotoğraf severlerle paylaşacak olan Makal Beykent Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. Çalışmasında sosyal belgeci fotoğrafı tanımlama, sorgulama ve bu anlayış çerçevesinde görsel sosyolojinin araştırma tekniklerinden faydalanılarak İngiltere’de yaşayan Türkiyeli mültecilerin sığınma sürecini incelemeyi amaçlamış.

Çeyiz Makal Kimdir:

İstanbul doğumlu Çeyiz Makal, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. İTU Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Sanat Tarihi” ve Manchester Metropolitan Üniversitesinde “İletişim Tasarımı” üzerine yüksek lisansını bitirdi. Varşova’da “Warsaw School of Photography”de, Polonya’nın önde gelen fotoğraf sanatçılarından Marian Schmidt’in  danışmanlığında diploma çalışmasını gerçekleştirdi.

Makal, doktora çalışmasını Salford Üniversitesinde Türkiye’den İngiltere’ye Göç eden politik sığınmacılar üzerine yaptı. Çeyiz Makal Beykent Üniversitesinde Yardımcı Doçentlik görevine devam etmekte ve İstanbul’da yaşamaktadır.

Tüm fotoğraf severleri bu güzel etkinliği izlemeye davet ediyoruz.

6 Aralık Cuma 19:00

Özdilek Sanat Merkezi

Not: EFSAD Fotoğraf gösterileri herkese açık olup ücretsizdir.

IMG_0001

İlginizi Çekebilir

EFSAD 20. Olağan Genel Kurulu

Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği’nin 20. Olağan Genel Kurulu 4 Mart 2022 Özdilek Sanat Merkezinde gerçekleştirildi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.