EFSAD’da 8 Mayıs – Ömer Serkan Bakır – İnsanı Fotoğraflamak

Bu yıl yirminci yaşını kutlayan ve şehrimizin sanat ve kültür hayatına fotoğrafla katkıda bulunmayı amaç edinen Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği EFSAD’ın düzenlediği 11. Eskişehir Fotoğraf Haftası konuğumuz Ömer Serkan BAKIR ile başlıyor. Fotoğraf Dergisi Yayın Yönetmeni Ömer Serkan BAKIR fotoğraf severlerle “İnsanı Fotoğraflamak” başlığı altında fotoğraflar eşliğinde söyleşi gerçekleştirecek. Bu başlık altında konuşulacak alt başlıklar kısaca aşağıda sıralanmaktadır:
* Amaca göre makine seçimi
* Gezilerde hangi ekipmanlar gereklidir?
* Fotoğraf çekmek için gezmek
* Gezi programı yapmak
* İnsan fotoğrafı çekerken…

Tüm fotoğraf severleri 11. Eskişehir Fotoğraf Haftası açılış etkinliğimize davet ediyoruz.

8 Mayıs Cuma 19:00 Özdilek Sanat Merkezi

 

Ömer Serkan Bakır

1976 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Kontrol Sistemleri Teknolojisi ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nü bitirdi.

1999 yılında Türkiye’de ilk defa yayınlanan dijital fotoğraf dergisi Photo Digital’i yayına hazırladı ve Yayın Yönetmeni oldu.

İnternet üzerinden yapılan, ülkemizdeki ilk fotoğraf yarışmasını organize etti. Onlarca fotoğraf yarışması için danışmanlık ve jüri üyeliği yaptı.

Türkiye’nin değişik şehirlerinde birçok fotoğraf gösterisi gerçekleştirdi, 9 kişisel, 38 karma fotoğraf sergisine katıldı. Sempozyum, seminer, panel ve söyleşilerde, seçici kurullarda yer aldı. Ulusal ve uluslararası birçok fotoğraf yarışmasında ödüller kazandı. Bilgisayar teknolojileri, dijital fotoğrafçılık, koleksiyon kültürü ve gezi gibi birçok konudaki yazıları çeşitli gazete ve dergilerde yer aldı. Üç adet fotoğraf albümü yayınladı. Fotoğrafları birçok dergi kapağında kullanıldı.

Çeşitli üniversitelerde ve eğitim kurumlarında fotoğraf dersleri verdi. Birçok fotoğraf projesinde yer aldı. Fotoğrafları çeşitli koleksiyonlara alındı.

Halen Fotoğraf Dergisi ve Fotoğraf Bilgi Merkezi web sitesi Yayın Yönetmeni olarak görev yapmaktadır.

www.omerserkan.com

Travel the world monuments concept 6 is yaslilar kuba IMG_6910

SONY DSC
pak IMG_9694

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir