EFSAD’da 9 Aralık Cuma – Ali ERİÇ Fotoğraf Gösterisi ve Gezi Söyleşisi

EFSAD, 9 Aralık Cuma günü Ali Eriç‘i konuk ediyor.  Seyahati boyunca çektiği fotoğrafları ve gezi anılarını bizlerle paylaşacak olan Eriç’i özellikle seyahat tutkunlarının kaçırmamasını öneriyoruz. Etkinlik sonunda katılımcılar bu seyahatin sonunda çıkan“İstanbul’dan İstanbul’a Bir Dünya Seyahati”  adlı kitabı imzalı olarak alma fırsatı yakalayacak.

Tüm fotoğraf severleri ve seyyah ruhluları 9 Aralık Cuma günü saat 19:00‘da Özdilek Sanat Merkezi‘ne bekliyoruz. Etkinliklerimiz ücretsiz ve herkese açıktır, üyelik gerekmemektedir.

 

“İSTANBUL’DAN İSTANBUL’A BİR DÜNYA SEYAHATİ”

Bir gezgin, bir Lando, bir dünya, 131,969 km, 1137 gün

Başarılı bir işadamıyken, kaçırdığı hayatı yeniden yakalamaya ve bir gezgin olmaya karar veren Ali Eriç; kendisi için özel olarak hazırlanan, Lando ismini verdiği arabasıyla İstanbul’dan yola çıktı. Sürekli doğuya giderek 131,969 kilometrelik bir yolun sonunda, tam 3 yıl 1 ay 10 günde yeniden İstanbul’a ulaştı. Türk plakalı bir araçla yapılan ilk dünya seyahatini gerçekleştiren gezgin, seyahati boyunca yazdığı günlükleri “İstanbul’dan İstanbul’a Bir Dünya Seyahati” adlı kitabında derledi. Ali Eriç’in, raflarda yerini alan kitabından elde edilecek tüm gelir, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanacak.

ODTÜ Makine Mühendisliği mezunu olmasına rağmen, önüne geçilemez seyahat tutkusunu ve üniversite yıllarında başlayan dört çeker arazi aracı merakını takip eden Ali Eriç, kendisine sürekli seyahat imkanı tanıyan telekomünikasyon sektörünü tercih etti. 2004 yılında, başarıyla sürdürdüğü profesyonel hayatını “rölantiye” almaya, kaçırdığı hayatı yeniden yakalamaya ve hayallerini gerçekleştirmeye karar veren Eriç önce, tam 6 ay süren bir Afrika seyahati gerçekleştirdi.

Kendisini her şeyden önce bir gezgin olarak tanımlayan Ali Eriç, 6 Mayıs 2009’da ise toplam 5 kıta ve 39 ülkeyi kapsayan 132 bin kilometrelik dünya seyahati için İstanbul’dan doğuya doğru hareket etti. Seyahat için Otokar tarafından özel olarak hazırlanan arazi aracı Lando ile tek başına yola çıkan Eriç; Asya’nın steplerini, Alaska’nın buzullarını, Patagonya’nın adacıklarını, Afrika’nın çöllerini ve Avrupa’nın kırlarını aştı. Türk plakalı bir araçla yapılan ilk dünya seyahati olma özelliği taşıyan bu macera, tam 1137 gün sonunda yine İstanbul’da tamamlandı.

Ali Eriç, seyahati boyunca internet sitesinde yayınladığı günlüklerini ise “İstanbul’dan İstanbul’a Bir Dünya Seyahati” adlı kitabında derledi. Kitap; her türlü zorluğuyla ve bütün eğlencesiyle yollarda olmanın, başka coğrafyaları tanımanın, hepimize ait ama bir türlü paylaşamadığımız şu koca dünyayı keşfetmenin tek kişilik macerasını sunuyor. Patagonya’nın en güneyinden Sibirya’nın en doğusuna, Alaska’nın en kuzeyinden Kuzey Amerika’nın en batısına, Afrika’nın dibine uzanan bu eşsiz seyahati anlatan kitap; herkes için bir ilham kaynağı olacak.

“İstanbul’dan İstanbul’a Bir Dünya Seyahati” adlı kitaba konu seyahati için herhangi bir sponsorluk almayan Ali Eriç’in kitaptan elde edeceği gelirin tamamı ise Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) bağışlanacak.

Çocuklarla… Tsagaannuur (Mogolistan)
chungara-golu-ve-parinacota-volkani-s%cc%a7ili kizil-go%cc%88l-dog%cc%86u-sibirya-rusya   khandiga-tomtor-yolu-dog%cc%86u-sibirya-rusya  seyahat-rotasikitap

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir