EFSAD’da 9 Nisan Cuma – Rana Öztürk

9 Nisan EFSAD ‘ın konuğu Rana Öztürk olacak. Sn.Öztürk bizimle, mültecileri konu alan ve ilk belgesel fotoğraf disipliniyle gerçekleştirdiği projesi ‘”Bahar Yeli “ ile Covid 19’ a yakalandığı dönemi anlatan “Benden İçeri” adlı iki sunumu paylaşacak.

Zoom Katılım Bilgileri:

9 Nisan 2021 Saat: 20:00

https://us02web.zoom.us/j/7895672326?pwd=QzRuR1Y0N0dDczRKNUgvaEJoNjQ4Zz09

Meeting ID: 789 567 2326
Passcode: 21EFSAD26

 

Rana Öztürk Kimdir ?

1977 Antakya doğumlu olan Rana Öztürk Mersin fotoğraf derneği üyesidir. 18  yıldan bu yana  MEB’ e bağlı okullarda okul öncesi öğretmenliği yapmaktadır. Mültecileri konu alan ‘Bahar Yeli’  ilk belgesel fotoğraf disipliniyle gerçekleştirdiği projesidir.

“İstanbul Beklemez”, “Pluviam”, “Suyun Yüzü” sokak fotoğrafı anlayışıyla yürüttüğü diğer çalışmalarıdır. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde karma sergilerde , TFSF nin öncülüğünde yürütülen “Göç” projesinde  ve fotoğraf dergilerinde fotoğraflarıyla yer almıştır.

Rana  Öztürk son olarak tüm dünyayı olumsuz etkileyen pandemi dönemini kişisel bakış açısıyla fotoğrafladığı “Benden İçeri” ile Covid 19’ a yakalandığı dönemi anlatan “İnsanın Adı Yok” projelerini üretti.  Mersin’de yaşamaktadır. Bir çocuk annesidir.

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Reha Bilir’le Fotoğraf Üzerine Söyleşi

EFSAD’ın 07 Ekim 2022 Cuma günü konuğu Reha Bilir olacak. Fotoğraf üzerine söyleşi niteliği taşıyan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir