EFSAD’da 9 Ocak Cuma – Fotoğraf Gösterisi – Oğuz Sever

9 Ocak tarihli fotoğraf etkinliğimizde Eskişehirli bir fotoğrafçı, Oğuz Sever bizimle çalışmalarını paylaşacak. Oğuz Sever’in objektifinden 5 kısa öyküye bakacağız. Önce ekonomik krizin gölgesindeki Atina’ya uğrayacak oradan 1200 yıllık bir Ege geleneği Meryem Ana’nın göğe yükselişi bayramına gideceğiz. Sonra İstanbul Rum Cemaatinin 22 yıllık vefa geleneği Balıklı Rum Hastanesi Huzurevi’nde bayramlaşma töreni, Galata mahallesi ve Beyoğlu’nda Kalanda (Noel şarkıları) sırasıyla sahne alacak.

Oğuz Sever Kimdir

Fotoğrafçılıkta kendine bir patika belirleyip kararlılıkla bu yolda ilerleyen Oğuz Sever EFSAD’da aldığı eğitimden sonra Magnum fotoğrafçısı Nikos Economopoulos ve Thorsten Overgaard’ın uluslararası eğitim çalışmalarına katılmış. Andre Kertesz, Henri Cartier Bresson ve Sebastaio Salgado’dan etkilenmiş ve çalışmalarında dijitalin yanında analog makineler de kullanıyor. Objektifleri ise sabit odaklı, manuel netleme yapan 28mm ve 50mm objektifler.

Siyasal Bilgiler mezunu olan Oğuz Sever’in İstanbul Rumcası ve Ortaçağ Yunancası biliyor olması olması bize sunacağı güzel fotoğrafların kapısını aralamış.

Biz de tüm fotoğraf severleri bu ilginç öyküleri Oğuz Sever’in bakışıyla izlemeye EFSAD etkinliğine davet ediyoruz.

9 Ocak Cuma 19:00 Özdilek Sanat Merkezi

IMG_0001 IMG_0002 IMG_0003 IMG_0004 IMG_0005

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir