EFSAD’da 9 Şubat – Mustafa Aydın Astrofotoğraf Söyleşi

EFSAD’ın 9 Şubat tarihli konuğu Mustafa Aydın biz fotoğraf severleri çektiği fotoğraflarla yıldızlar arasında dolaşmaya çıkaracak. Üç yıldır astrofotoğrafçılıkla ilgili çalışmaları bulunan Aydın ile çektiği fotoğraflar, tekniği ve ipuçları üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştireceğiz. 

Tüm fotoğraf severleri, astronomi ve astrofotoğrafçılık meraklılarını Mustafa Aydın’ın Astrofotoğraf söyleşisine bekliyoruz. 

(Fotoğraf gösterilerimizin tamamı ücretsiz olup, katılım için üyelik aranmamaktadır.)

09 ŞUBAT Cuma 19:00
Özdilek Sanat Merkezi (Kanatlı AVM Arkası)

 

 

Mustafa AYDIN

1974’te Tokat’ın Zile ilçesinde dünyaya geldim. İşletme mezunuyum, dış ticaret danışmanlığı yaptığım kendime ait bir şirketim var. 10 yıldır amatör astronomi ve son 3 yıldır da astrofotoğrafçılık ile uğraşıyorum. Evli ve bir kız çocuk babasıyım. Çektiğim astrofotoğrafların bazıları bugüne kadar Avrupa Uzay Ajansı (ESA), ulusal ve uluslararası astronomi topluluklarının sosyal medya hesaplarında yayınlandı ve ayın, haftanın fotoğrafı olarak seçildi. Hali hazırda ülkemizde yayında olan bazı fotoğraf dergileri ile görüşmelerim sürmekte olup bir yazı dizisi şeklinde astrofotoğrafçılık bilgilerimi daha geniş kitlelere ulaştırmayı planlamaktayım. Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünde seçmeli astrofotoğrafçılık dersleri ile ilgili çalışma ve hazırlıklarım devam etmekte.

İlginizi Çekebilir

Reha Bilir’le Fotoğraf Üzerine Söyleşi

EFSAD’ın 07 Ekim 2022 Cuma günü konuğu Reha Bilir olacak. Fotoğraf üzerine söyleşi niteliği taşıyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir