EFSAD’dan Yeni Bir Etkinlik – “Yeni Yıl Sergileri”

Bu yıl 18 yaşını dolduran EFSAD düzenli olarak sürdürmekte olduğu etkinliklere kalıcı olacak yeni bir uygulama ekliyor.” EFSAD Yeni Yıl Sergileri”. Her yıl farklı bir tema üzerinde çekilmiş fotoğraflarla yılın ilk ayında bir sergi açmayı hedefliyoruz. Bu sergiye her yıl ülkemizin önde gelen fotoğrafçılarından bir kişiyi konuk edeceğiz. Sergide bu usta fotoğrafçının eserleri EFSAD’lı fotoğrafçıların eserleriyle birlikte sunulacak. Sergiye katılacak fotoğraflar ise bu tema üzerinde çekilmiş sizlerin fotoğrafları olacak. EFSAD etkinliklerine sürekli katılmakta olan, EFSAD’da eğitim almış ya da kendini EFSAD’lı hisseden herkes sergiye aday fotoğraf gönderebilir. Sergiye fotoğraf seçimini de her yıl üniversiteden bir hocamızdan ya da bir usta fotoğrafçımızdan rica edeceğiz.
Temaya uygun olarak çekilen fotoğraflar sizlerden her yıl Aralık ayı başında istenecek. Bu fotoğraflar arasından sergilenecek eserler seçilecek. Sergilenecek fotoğraf sayısı gelen fotoğrafların nitelik ve sayısına, sergi salonu koşullarına, küratörün değerlendirmesine göre değişiklik gösterebilir. Ancak prensip olarak konuk fotoğrafçıya ait 5 fotoğraf, EFSAD’lı fotoğrafçılara ait 30 fotoğraf düşünülmektedir. Ayrıca sergi sonrasında daha geniş kapsamlı bir de katalog basımı planlanmaktadır.
2014 Yılının Ocak ayında açacağımız “EFSAD Yeni Yıl Sergisi – 2014” için tema “Mutluluk” olarak belirlenmiştir. Konuk sanatçımız ise ülkemizin tanınmış fotoğrafçılarından Reha Bilir olacaktır.
Kendini EFSAD’lı hisseden herkesi, objektiflerini Mutluluk saçan kadrajlara doğrultmaya ve güzel fotoğraflar üretmeye davet ediyoruz. Temaya uygun yeni çektiğiniz ya da daha önce çekilmiş fotoğraflarınızı 2013 Aralık ayının ilk haftası içinde sizden isteyeceğiz. Zaman zaman da bu konuda size hatırlatma maili göndereceğiz ve fotoğraflarla ilgili teknik beklentiler hakkında bilgilendireceğiz.
Bilgilerinize sunuyoruz.
Sevgi ve Saygılarımızla,
EFSAD Yönetim Kurulu

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir