EFSAD’da 29 Ocak Cuma – Chaosmos – Emin Altan Sunum ve Söyleşi

EFSAD’ ın  bu haftaki konuğu Emin Altan.

Sayın Altan bizlerle “CHAOSMOS”  adını verdiği 2012-2017 yılları arasında gerçekleştirdiği beş yıl süren projesinin bir bölümünü paylaşacak.

Güney Afrika’dan Japonya’ ya, Avrupa’dan Amerika’ya,  Balkanlar’dan Rusya’ya; evlerde, hastanelerde, fabrikalarda, okullarda, askeri kalıntılarda  ve onlarca farklı yerde yaşamın ve insanın izlerinin sürdüğü çalışma “CHAOSMOS”  adlı kitap ve sergiyle de taçlanmış.

25 ülkeden 50 farklı noktaya yaptığı yolculukların fotoğrafları, kaos’ un yerel ya da bölgesel değil “tüm” kosmos” da yaşandığının altını çiziyor.

 

 

Emin Altan Kimdir  ?
Emin Altan 1962’de Çanakkale’de doğdu. Kariyerine gemi mühendisi olarak başlamış ancak, radikal bir kararla yirmi beş yıllık kariyerini sonlandırarak beş senelik bir yolculuğa çıkmış ve bu süreçte çöken uygarlıkların kalıntıları arasında çocukluğunun izlerini aradığı görsel bir hikaye yazmaya başlamıştır. 90’lı yıllardan beri fotoğrafla ilgilenen ve projeler üreten Altan, İFSAK ve Fotoğraf Vakfı bünyesinde Türkiyeli fotoğrafçıların uluslararası fotoğraf çevreleri ile buluşmasına katkıda bulunmayı hedeflemiş ve uluslararası fotoğraf festivalleri düzenleme kurullarında görev almıştır. 2003 yılından itibaren sekiz yıl boyunca fotoğraf projelerine ara vermiş, 2012 yılında profesyonel çekimlere başlamıştır. Çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.

http://www.sabitfikir.com/dosyalar/fotograf-duzen-ile-karmasa-arasinda-fotograf

İlginizi Çekebilir

17 Mart Cuma – MERAL EGÜZ – Fotoğraf Sunumu ve Söyleşi

17 Mart 2023 Cuma akşamı saat 19:00 da EFSAD dernek binamızda konuğumuz MERAL EGÜZ. ”Gizemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir