Fethi İZAN – Reklam Fotoğrafçılığı Semineri

29 Nisan tarihli fotoğraf etkinliğimizin konuğu İstanbul’dan geliyor.  Türkiye’de reklam fotoğrafçılığının önde gelen isimlerinden, Fethi İZAN bizlerle olacak ve bizimle reklam fotoğrafçılığı ile ilgili bir seminer gerçekleştirecek.

 

Tüm fotoğraf severler 29 Nisan Cuma 19:00’da EFSAD Dernek Binasında gerçekleştirilecek etkinliğimize davetlidir.

 

Dijital Çağda Reklam Fotoğrafçılığı,

Fotoğraf makinalarının herkesin cebine girdiği günümüzde, “fotoğraf çekme” hayatın içinde çok olağan ve erken yaşlarda başlayan bir eylem haline geldi.

Bunun yanı sıra, sosyal medya kanallarının yaygınlaşması, fotoğraf ve görüntülü içerik paylaşımını çok popüler hale getirdi.

Fotoğraf çekimlerine amatör olarak başlayan kitle bir süre sonra bunu meslek haline getirmenin yollarını aradı. Bazı kişi ve kurumların verdiği fotoğraf kursları ile fotoğrafı meslek haline getirme sürecini başlattı.

Bu seminerde, günümüzde modern reklam fotoğrafçılığını ve gerekli olan şartları çekim örnekleri ve kamera arkası görüntüleri ile paylaşılacaktır.

 

Fethi İZAN kimdir, kısaca bahsedelim:

1963, Niğde’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Adana’da tamamladı.

Lise yıllarından beri fotoğraf çekiyor.

1989, Mimar Sinan Üniversitesinde Fotoğraf Ana Sanat Dalı

1993  profesyonel reklam fotoğrafçılığına başladı.

2010, “PBlok  – Creativ Production Studio” kurucu ortağı oldu. Pblok; fotografçı, ajans ve markalara stüdyo, prodüksiyon ve post prodüksiyon hizmetleri veren İstanbul / Maslak’ta bir yapıdır.

Reklam fotoğrafçılığında ağırlıklı olarak still life, life style ve portre fotoğrafları çekmektedir. Fotoğraflarıyla çeşitli ödüller almıştır.

Reklam Fotoğrafçılığı dışında ışık, kompozisyon, çekim teknikleri, Reklam Fotoğrafçılığı konularında workshoplar yapıp, seminerler vermekte, Seyahat foto röportajları yapmaktadır.

Reklam Fotografçılığı” adı ile Rota yayınlarından çıkan bir cep foto kitabı bulunmaktadır.

fethiizan

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir