Fotoğraf Gösterileri – Birol KAYRAK – 1 Haziran Cuma 19:00

1 Haziran tarihli fotoğraf etkinliğimizde EFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Birol KAYRAK’ın 2012 yılında gerçekleştirdiği kişisel fotoğraf projelerinin gösterilerini izleyeceğiz.

KAYRAK’ın sunacağı birinci gösteri ilk sunumunu 2009 yılında 5. Eskişehir Fotoğraf Haftası’nda yaptığı ve ulusal bazda ses getirmiş çalışması “Küçük Şeyler” projesinin 2012 ayağını kapsıyor. 1,5 -2 cm büyüklüğündeki plastik figürlerle yapılmış çalışma bu bazda Türkiye’de ilk çalışma olma özelliğini taşıyor. Fotoğrafların kamera arkası görüntülerini de gösterinin devamında izleyeceğiz.

İkinci gösteride Eskişehir ortamlarında poz veren minyatür figür fotoğraflarıyla aynı ortamların minyatür etkisi verilmiş gerçek yaşam videoları harmanlanmış. Ortaya ilginç ve bir o kadar da keyifli bir sunum çıkmış. “Minyatür Eskişehir” isimli bu gösteri bir şehri anlatmak için ülkemizde bu tarzda yapılmış ilk çalışma olma özelliğini taşıyor.

Akşamın üçüncü sunumu ise “Kalamaki” ismini taşıyor ve bu yılın Mart ayında Kaş’ta ve eski ismi Kalamaki olan Kalkan’da çekilmiş resimlerden oluşuyor. KAYRAK resim çekmek dediği bu eylemde fotoğrafları farklı bir teknik kullanarak çekmiş. Bilgisayarda sonradan herhangi bir filtre ya da efekt uygulamaya gerek kalmadan direkt çekimle resimsi fotoğraflar elde etmiş. Yurtdışında uygulamaları bulunan ancak ülkemizde uygulamalarına pek rastlanmayan bu tekniği gösteri sonrasında KAYRAK’tan dinleyeceğiz.

Bir birinden ilginç bu fotoğraf çalışmalarını izlemek üzere tüm fotoğraf severleri 1 Haziran Cuma akşamı saat 19:00’da EFSAD’a bekliyoruz.

 

Küçük Şeyler – Sunset Cafe

Küçük Şeyler – Mum Işığında Dans

Küçük Şeyler – Şiddete Hayır

Küçük Şeyler – Seyir

Küçük Şeyler – Sokaktan Kız Kaçırma

Küçük Şeyler – Manzara Ressamı

Kalamaki’den

Kalamaki’den

Kalamaki’den

Kalamaki’den

Kalamaki’den

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …