Fotoğraf Gösterisi – Ateş Evirgen – Su Altı Fotoğrafları

EFSAD’ın 18 Mart Cuma günkü etkinliğinde su altı fotoğrafçısı Ateş Evirgen in  Su Altı Fotoğraflarını izleyeceğiz.

Ateş Evirgen;

1977 yılı Temmuz ayında Caddebostan Balıkadamlar Kulübünde kursiyer olarak aletli dalışa başladı. Daha sonra 1979 yılında Aktif Balıkadamlar Kulübünde dalış aktivitelerine devam etti. 1982 yılında sualtı fotoğrafçılığına başladı.

1985 yılında PADI Advanced Open Water sertifikası ile ilk Uluslar arası sertikasını aldı. 1993 yılında PADI O/W Scuba Instructor sertifikasını alarak dalış eğitmenliğine başladı.

1994  yılından itibaren de aynı kuruluşun “U/W Photography Instructor” sertifikası ile sualtı fotoğrafçılığı eğitimleri verdi. Yetiştirdiği elemanlar ile birlikte

Güney Afrika,Mozambik, Galapagos, Kuzey Kutbu, Güney Kutbu, Maldivler, Endonezya, Kızıldeniz , Mikronezya gibi dünyanın birçok dalış bölgelerinde dalışlar yaparak sualtı fotoğrafları çekti.

Bilinçli bir sualtı toplumu oluşmasına yardımcı olmak amacıyla Sualtı Dünyası / Marine Photo dergisini hayata geçirdi. Bugüne kadar

 110 sayısı yayımlanan dergi 111 sayıdan itibaren www.sualtidunyasi.com.tr adresinden on-line olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Bir çok sektörel, aktüel dergi, bilimsel kitap ve gazetede 300 kadar makalesi ve bugüne kadar 2000 adetten fazla yurt içi ve yurt dışında çekmiş olduğu sualtı fotoğrafı yayımlandı.

Bir çok kuruluşun ve derneğin karma sergilerine fotoğraf vermesi yanında 1992 yılında İstanbul’da 1993 yılında da Bursa’da iki kişisel sualtı fotoğrafları sergisi açtı. 1992 yılındaki sergi ülkemizdeki ilk kişisel sualtı fotoğrafları sergisidir.

2007 yılında “Fotoğraflarla Türkiye Deniz Balıkları” isimli bir kitap yayımladı.

Su Altı fotoğrafçılığı konusunda çalışmalara devam eden Ateş Evirgen bu hafta Cuma akşamı EFSAD’ın misafiri olacak.

18 Mart 2011 Cuma Saat : 19:00’da tüm fotoğraf severleri Efsad’a bekliyoruz.

 

afis

 

Not : Efsad’da düzenlenen fotoğraf gösterilerini izlemek için üye olmanız ya da herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …