Fotoğraf Gösterisi – Battal Gazi Barlas – 22 Şubat

Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği’nin 22 Şubat tarihli etkinliğinde EFSAD’ın en üretken fotoğrafçısı Battal Gazi Barlas’ın çalışmaları yer alıyor. Tüm çalışmalarını proje bazlı yürüterek sosyal belgecilik tarzında güzel eserler üreten Barlas, fotoğraf severlerle üç değişik çalışmasından örnekler paylaşacak.

İlk gösterisi “Tozumasın” ismini taşıyor. Konya’nın Mülayim köyünden gelerek Eskişehir’de geleneksel usullerle tuğla imalatı yapanların hikayesini anlatıyor. Tuğla tozuna düşen alın terlerinin sıcaklığındaki kareler yani.

İkinci gösterisi “Yukarı Mahalle Odunpazarı” isminde. Şehrimizin gözde yerleşim yeri Odunpazarı’na alışılmışın dışında, rengarenk görselliğinden uzaksiyah beyaz çekilmiş karelerle farklı bakışın fotoğraflarından oluşuyor.

Battal Gazi Barlas üçüncü olarak ise 2007 yılından bu yana çektiği fotoğrafların seçkilerinden oluşan  “Özetlersem” isimli gösterisini paylaşacak.

Battal Gazi Barlas, 1968 Emirdağ Bağlıca Köyü doğumlu. 2007 Yılından bu yana fotoğrafın içinde” fotoğraf sanat mıdır?”,” fotoğrafçı sanatçı mıdır?” tartışmalarından uzak fotoğraf çekmeye, kareler üretmeye devam ediyor. Belgesel tarzda ve içerisinde hikâyeler barındıran fotoğraflar çekmekten ve paylaşmaktan keyif alıyor. Çalışmalarını proje bazlı yapıyor. Bugüne kadar çeşitli sergilerde küratörlük yaptı, birçok karma fotoğraf sergisine katıldı. Beşinci kişisel sergisi ‘’Ödül Görmüşler’’ isimli çalışmasını Haziran 2013 de Eskişehirli fotoğraf severler ve dostları ile buluşturmayı planlıyor.

22 Şubat 2013 Cuma 19:15

Özdilek Sanat Merkezi

EFSAD fotoğraf gösterilerini izlemek ücretsizdir ve gösteriler herkese açıktır. Katılımınız bizi mutlu edecektir.

kocagazi özetlersem tozumasın

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …