Fotoğraf Gösterisi – “Çorum Eşrafı” – A. Agah Öncül

EFSAD’ın 23 Kasım tarihli konuğu yolu EFSAD’dan geçmiş bir fotoğraf sanatçısı, Agah Öncül. Agah bizlerle “Çorum’un hiç değişmeyen sokaklarında, hiç değişmeyen yüzlerin, her meslek grubundan zanaatkârların bulunduğu mekânların ve insanların hikâyesidir bu çalışma“ diye tanımladığı “Çorum Eşrafı” isimli gösterisini paylaşacak.

A.Agah Öncül : 1984’de ÇORUM‘da doğdu. 1998 yılının 2 Nisan’ında ortaokulda basit bir fotoğraf makinesi almasıyla bulaştı fotoğraf mikrobu. 2003 yılında üniversite eğitimi için gittiği Eskişehir’de, EFSAD’ la (Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği) tanıştı, fotoğraf eğitimini alarak ilk çalışmalarına başladı (2003).
Çalışmalarını fotoğraf derneklerinde ve üniversitelerde sundu, sergiledi. Fotoğrafla ilgili yorum ve düşüncelerinden bahsettiği ‘An’ı Naftalinlemek‘ adlı kitabını yazdı. Sinema eğitimini aldığı İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) üyesi oldu (2009).
Çektiği fotoğrafları, sadece beğendirmek için değil; farklı insanlarla tanışmak, insanları fotoğraf çalışmaları ile alışılmış sohbetlerin dışında değişik olgularla ve değerlerle tanıştırmak, bir araya getirmek için kareliyor. Her yaştan insanları bulundukları an’la ve ortamla kaydetmeye çalışıyor. Belge nitelikli, insanların ve nesnelerin dünyasına dair fotoğraflar çekiyor.

Agah’ın diğer çalışmaları için : www.abdullahagahoncul.com

Yer : EFSAD
Tarih : 23 Kasım 2012 Cuma
Saat : 19:00
Not : Etkinliğe katılmak için üye olmanız ya da herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

 

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …