Fotoğraf Gösterisi – Evrim BAYMAN

Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği’nin 29 Mart 2013 tarihli etkinliğinde Evrim Bayman’ın çalışmaları yer alıyor.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olan ve hekimlikten ardakalan zamanlarda şarkı söyleyen, resim yapan, şiir yazan Dr. Evrim Bayman, “Nereye bakıyorum?” yerine, “Ne görüyorum?” diye sorarken, hayatlara davetsiz bir misafir gibi ilişen fotoğraflar biriktiriyor. Fotoğraf çekme anlarını kendiyle tanışma ve kaynaşma olarak tanımlıyor.
Eylül’ün dokuzunda İzmir’de doğmuş Evrim Bayman. Martılara gülümseyen bu şehrin denizle buluşan tarihi yokuşlarında, 1996’da başlamış fotoğraf yolculuğu ve yıllar içinde bir yaşam alışkanlığına dönüşmüş. Önceki yıllarda katıldığı karma sergilerde fotoğraflarını görücüye çıkarmış. Kanserle Savaş Haftası’nda, 2-4 Nisan 2012 tarihlerinde gerçekleştirdiği “Yaşamın Kıyısında” isimli ilk kişisel sergisinin geliri “Kanserle Yaşam Kültür Sanat Eğitim Sağlık Derneği”’ne bağışlanarak kanser hastalarının gereksinimlerinin karşılanmasına katkı sağlanmış.
Görev nedeniyle bir süredir İngiltere’nin Leeds sehrinde bulunan Evrim Bayman, “Prensesin Güncesi” isimli gösterisinde, Edinburgh’tan Londra’ya kadar uzanan yolculuklarını, Birleşik Krallık izlenimlerini ve anılarını içeren fotoğraflarını 29 Mart’ta bizlerle paylaşacak.
29 Mart Cuma 19:15
Özdilek Sanat Merkezi
IMG_0688

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir