Fotoğraf Gösterisi – Hamit YALÇIN – “Sonsuzluğa Bırakılan İzler”

Bu hafta fotoğraf gösterilerimize Ankara’dan bir misafirle Hamit YALÇIN’la devam edeceğiz. Hamit YALÇIN bizlerle “Sonsuzluğa Bırakılan İzler” adlı projesinin gösterisini paylaşacak. Biz de sizi bu güzel fotoğraf akşamı için Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’ne bekliyoruz.

Tarih : 11 Ocak 2013 Cuma 19:15
Yer : Özdilek Sanat Merkezi
DİKKAT !!!!!
– Gösterimiz Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
– Karıştırmayın : Özdilek Sanat Merkezi, Özdilek AVM’de değil. Şehir merkezinde, Kanatlı AVM arka sokağında yer alıyor. (Eski MİT binası olarak da biliniyor)
– Sanat merkezinin bahçesine girdiğinizde sağ taraftaki merdivenlerden üst kata çıkıyorsunuz.

HAMİT YALÇIN’IN ÖZGEÇMİŞİ

Hamit yalcin profil fotografi1958 yılında Elazığ’da doğdu.

1976–1980 yılları arasında profesyonel gazetecilik ve foto muhabirliği yaptı. İlk fotoğraf sergisini 1982 yılında Ankara’da açtı.

1983 yılında Ankara’ da açtığı kendi atölyesinde, Reklam Fotoğrafçılığı alanında çalışmaya başladı. Bu arada “Doğa” konulu çalışmalara ve “Anadolu”ya yoğunlaştı. “Turizm ve tanıtım” konulu çekimler yaptı.

1986 yılında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı “Özel Fotoğraf Ödülü” aldığı ödüllerin en anlamlısı oldu.

Yurt içinde ve yurt dışında birçok kişisel sergilerle birlikte, karma sergilere, sunuşlara katıldı ve sinevizyon gösterileri gerçekleştirdi. Seçici kurul üyeliklerinde bulundu.

Moskava, İslamabad, Seul, Lefkoşa, Strazburg ve Şangay’da Ankara konulu açtığı kişisel sergiler yankı buldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Türkiye’yi tanıtıcı broşür ve kataloglarında fotoğrafları yayınlandı.

Belgesel film dalında da eserler verdi. 4 bölümlük “Köşkler, Kasırlar” belgeseli televizyonlarda sıkça yayınlandı. Birçok reklam ve tanıtım filmlerinin yönetmenliğini yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2005-2006 eğitim-öğretim yılı ilköğretim ders kitaplarının tümünün fotoğraf editörlüğünü yaptı.

Aralık 2006 tarihinde Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliğince iki ülke arasındaki sanat ortamına katkılarından dolayı şeref plaketi aldı.

Birçok dergi, gazete, tv, kitap ve yayınlarda yüzlerce fotoğrafı ve röportajları yayınlandı. Bunların içinde en bilineni Türk hava yollarının aylık yayın organları olan Skylife ve Anadolu Jet Magazin adlı dergilerin fotoğraf editörlüğüdür.

Aylık yayımlanan Anadolu Fotoğraf Dergisi’nin genel yayın yönetmenliğini yapmaktadır.

Sonsuzluğa Bırakılan İzler ilk olarak Şubat 2006’da Ankara’da sergilendi. Uluslararası İzmir Sanat Günleri Kapsamında Nisan 2008’de İzmir’de sergilendi. Eylül 2011 Paris’te açtığı Kültürlerin Dansı & Sonsuzluğa Bırakılan İzler sergisi Fransız sanat çevrelerinde yankı bulmuş ve önümüzdeki dönemde bir Unesco sergisi olması kendisine teklif edilmiştir. Aynı sergi Haziran 2012’de Fameck’de açılmış, daha sonra Lyon, Strazburg ve Luxemburg’u dolaşması planlanmıştır.

Halen „Farmagazin“, „Pharmaceutical Business Review“ ve „Yaşama Sanatı“ adlı dergilerde yazıları ve fotoğrafları yayınlanmaktadır. Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM), Kolleksiyoncular Derneği (KODER) ve Fotoğraf Sanatı Kurumu (FSK) üyesidir.

Hamit Yalçın profesyonel kimliğinin yanında amatör bir ruh ve heyecanla Anadolu Fotoğraf sanatının gelişmesi ve dolayısıyla Türk Fotoğrafçılığının dünyada söz sahibi olmasına yönelik çabalar sarfetmekte ve bu çalışmalara destek vermektedir.

sbibilboard SBI-044 SBI-035 SBI-017 SBI-015sbi dik afis
Sonsuzluga birakilan izler paris sergi afisi

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …