Fotoğraf Gösterisi – Kemal Kaya – 13 Kasım Cuma

EFSAD Cuma akşamı fotoğraf etkinliklerinin bu haftaki konuğu Kemal Kaya. Fotoğraf alanında bugüne kadar bir çok başarıya imza atmış Kaya EFIAB/B unvanına sahip. Sanatçımızın bizimle paylaşacağı çalışması Etiyopya’da yaşayan kabile insanlarının günlük yaşamlarından kesitler sunduğu ”OMO VADİSİ İNSANLARI’‘ isimli proje.

Kemal Kaya Kimdir

İstanbul 1951 doğumlu. İlköğrenimini İstanbul’da, Ortaöğrenimini Sakarya-Adapazarı Arifiye İlköğretmen Okulu’nda tamamlayarak Öğretmen oldu. Daha sonra Manisa Spor Akademisi’nde açılan kursları bitirerek, ilkokullarda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak çalıştı ve emekli oldu.

KASK (Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği) üyesi, 2011 Ocak ayında Fédération Internationale de I’Art Photographique AFIAP,2011 de Efiap,2012 yılında ise Efiap/b ünvanlarını kazandı.

1970 yılından beri, eşi ile birlikte, dünyayı gezmekte ve gördüğü değişik kültürleri görüntüleyerek, onları, çeşitli sergi ve sunumlarla insanlarla paylaşmakta. Bu güne kadar 100 den fazla farklı ülkeye seyahat eden fotoğrafçı, son 3-4 seneden beri, Dünyadaki Kabileler ve Etnik gruplar üzerinde çalışmalar yapmakta, insan -mekan ilişkilerini ön plana çıkaran tarzda gezi fotoğrafları çekmekte.

Başta İstanbul olmak üzere,20 en fazla kişisel fotoğraf sergisi açtı. Sergilerle ilgili 2 adet de kitabı, ulusal ve uluslararası birçok fotoğraf yarışmasında ödülleri ve sergilemeleri bulunmakta.

Tüm fotoğraf severleri etkinliğimize davet ediyoruz. Katılım ücretsiz olup herkese açıktır.

13 Kasım Cuma 19:00 EFSAD (EFSAD Üniversite Caddesinde Üniversite Tramvay durağının karşısında yer almaktadır. Tepe Mobilya’nın yanındaki merdivenlerden aşağı inilmektedir.)

IMG_0003 IMG_0002

 

IMG_0001

Kemal Kaya

Kemal Kaya

 

 

 

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir