Fotoğraf Gösterisi ve Söyleşi – Emre İkizler – 4 Ekim Cuma

Merhabalar,
Yaz tatili dolayısıyla ara verdiğimiz fotoğraf etkinliklerimize 4 Ekim itibariyle başlıyoruz ve açılışımızı Türk fotoğrafına hem üretkenlik hem de akademik olarak önemli katkılarda bulunmakta olan değerli bir hocamızla yapıyoruz. Marmara Üniversitesi Fotoğraf bölümünden Doç. Emre İkizler “Fotografik Tasarımlar” isimli çalışmasını bizimle paylaşacak ve söyleşide bulunacak.
Kimdir Emre İkizler. 1969 yılında İstanbul’da doğdu. İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nü, Marmara Üniversitesi GSE Fotoğraf “Yüksek Lisans” programını ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Ana Sanat Dalı “Sanatta Yeterlik” programını bitirdi. 2011 yılında Doçent oldu. 1985 yılında amatör olarak başladığı “fotoğraf” uğraşısını 1995’ten beri profesyonel olarak yürütüyor. Ağırlıklı olarak doğa, insan ve mimariyi görüntüleyen İkizler, “bilgisayar destekli fotografik tasarım”a ilgi duyuyor ve çalışmalarını bu yönde sürdürüyor.
Bugüne dek 21 dia gösterisi hazırladı, üç kişisel sergi açtı, çok sayıda karma sergiye katıldı ve fotoğrafları çeşitli yayınlarda yer aldı. Çeşitli kurumlarda 1993 yılından beri fotoğraf eğitim seminerleri vermekte olan İkizler’in, çeşitli fotoğraf dergilerinde ve internet sitelerinde eğitici yazıları yayımlanmaktadır. Photoline dergisine yayın danışmanlığı yapan İkizler, halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde görev yapmaktadır. Fotoğraf eğitimi konusunda yayımlanmış kitapları şunlardır:
“Filmden Dijitale Fotoğraf”, SAY Yayınevi, 2007
“Fotoğraf Teknik Okumaları” (Faruk Akbaş ile ortak yayın), SAY Yayınevi, 2006
“Fotoğrafın İpuçları”, Kodak Yayını, 2004
“Temel Fotoğraf”, Fotoğrafevi Yayını, 2003

“FOTOGRAFİK TASARIMLAR”
“Fotografik Tasarımlar”, 1998-2010 yılları arasında üretmiş olduğum bilgisayar destekli fotografik tasarımlardan oluşan bir gösteri. Retrospektif bir gösteri olan “Fotografik Tasarımlar”, farklı temaları ve farklı yaklaşımları içerirken, yıllar boyunca fotoğraf anlayışımdaki değişimleri gözler önüne sürüyor. Montaj tekniğiyle üretilen eserler konularını yaşamdan ve korkularımızdan alıyor.
Gösterinin sonrasında süremiz yettiğince dijital fotoğraf teknolojisindeki gelişmeler üzerine söyleşi yapılacaktır.
Fotoğraf gösterilerimiz bu yıl da Özdilek Sanat Merkezi’nde ve yine Cuma akşamları 19:15’te gerçekleştirilecek. EFSAD’ın düzenlediği fotoğraf gösterileri herkese açık olup ücretsizdir. Bu yılda Eskişehir’in sanat dünyasına bir birinden değerli konuklarla katkıda bulunmak isteyen EFSAD tüm fotoğraf severleri etkinliklerine katılmaya davet ediyor.
4 Ekim Cuma 19:15
Özdilek Sanat Merkezi (Kanatlı AVM arkası)

Emre-011 Emre-010

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir