Fotoğraf üretim günlerimiz başlıyor

Fotoğraf üretim günlerimiz başlıyor. Efsad’ımızın 16. yılında yeni Efsad yönetimi olarak aldığımız karar doğrultusunda fotoğraf projeleri grupları oluşturacağız.

Benzer bir çalışmayı geçtiğimiz yıl 22 fotoğrafçıyla “Dört Mevsim Eskişehir” ismiyle gerçekleştirdik. Proje bazlı çalışma üzerine katılımcıların yetişmesini amaçlayan bu çalışma sonrasında yeni projelere liderlik edecek uzmanlarımız kendilerini geliştirdi. Bu arkadaşlarımız bu yıl yeni başlayacak çok sayıda projeye liderlik edecekler.

Fotoğraf çekmeyi rastgele avlanmaktan çıkarıp proje disiplini kültürüne taşımayı, sizleri teknik ve fotoğrafa bakış açısından geliştirmeyi amaçlayan bu çalışma için şu koşulları sağlıyorsanız katılımınızı bekliyoruz :

                – Efsad’da eğitim almış olmak (Duyuru sonrasında eğitim alacakların ileride açılabilecek projelere katılabilmesi mümkündür)

                – SLR ya da SLR like bir fotoğraf makinesi sahibi olmak

                – e-mail ortamında sürekli iletişime açık olmak

                – Tüm proje sürecinde çekim ve toplantılara katılabilecek olmak (proje süresi konuya göre değişebilir, genelde bir yıl sürecek)

Bu amaçla bir başvuru formu oluşturduk. Bir vesikalık fotoğrafınızla birlikte, kişisel bilgileriniz, teçhizat bilgileriniz ve ilgi duyduğunuz fotoğrafçılık alanlarını dolduracağınız bu form için bizzat Efsad’a uğramanız gerekmekte. Bir de sizden proje konusu önerisinde bulunmanızı istiyoruz bu formda.

8 Nisan Cuma gününe kadar yapılmış başvurular değerlendirilip gruplar oluşturulacak ve seçildiğiniz grubun lideri tarafından sizlere bilgi verilecek.

Proje gruplarının çalışması, konunun araştırılması, planlama, çekimler ve değerlendirme aşamalarını içerecektir. Süreç boyunca proje üyelerinin gelişimine yönelik eğitim destekleri verilecektir. Gruplar konuya göre 4-7 kişi arasında olacaktır. Çalışmalarda ara sunumlar yapılacak, proje sonunda Efsad’da her grup çalışmasının sunumunu yapacaktır. Bu çalışmalar için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Proje lideri sayımıza göre limitli sayıda çalışma yapılabileceğinden başvuruların samimi yapılmasını rica ediyoruz. Proje sürecinin tamamına katılamayacak olanların başvurması hem projenin eksik  kalmasına hem de başka arkadaşlarımızın önünün kapanmasına neden olabilir.

Başvurularınızı bekliyor, hepinize fotoğraf dolu günler diliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla,

Efsad Yönetim Kurulu

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir