Fotoğraf Gösterisi – Tolga Akmen – 19 Aralık Cuma – İskoçya Referandumu

19 Aralık tarihli etkinliğimizde konuğumuz İngiltere’de yaşayan bir EFSAD’lı, Tolga Akmen. Lise yıllarında EFSAD’da başladığı fotoğrafçılığı kendine meslek seçen ve bu alanda İngiltere’de eğitimini dereceyle tamamlayan Akmen bizimle önce 2014 yılında renkli sahneler sunan İskoçya bağımsızlık referandumu sürecinde çektiği fotoğrafları sonra da İngiltere gazetelerinde kapak olmuş fotoğraflarının öyküsünü paylaşacak.

İskoçya bağımsızlık referandumu: 21. yüzyılın bu kansız bağımsızlık mücadelesi dünyanın en önemli ülkelerinden biri olan İngiltere ve İskoçya arasında 300 yıllık ilişkinin kopmak üzere olduğu nokta oldu. Bu referandum süreci tüm dünyanın ilgisi ile takip edilirken İskoç kültürüne ve her nesilden vatandaşına renkli bir politik süreç yaşattı.

Tolga Akmen hakkında:

2009 yılından beri İngiltere’de yaşamaktadır. 2013 yılında Londra Sanat Üniversitesi (University of the Arts London)’nın BA Photojournalism (Fotomuhabirliği) bölümünden birinci derece ile mezun oldu. 2011 yılından beri serbest basın fotoğrafçısı olarak uluslararası fotoğraf haber ajanslarına ve gazetelere çalışmaktadır. Çalıştığı yerlerin arasında The Times, Financial Times, Rex Features ve Anadolu Ajansı bulunmaktadır. 2014 yılı içerisinde çektiği fotoğraflar 10’dan fazla İngiliz gazetesine kapak olmuştur.

19 Aralık Cuma 19:00 Özdilek Sanat Merkezi

tlg_150 tlg_151 tlg_152 tlg_153 tlg_154 tlg_155

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir