İnsanları Fotoğraflamak

EFSAD’ın 01 Nisan Cuma akşamı konuğu, insanların ve nesnelerin dünyasına dair belge nitelikli fotoğraf çalışmaları yapan A.Agâh Öncül olacak. “An’ı Naftalinlemek” ve “FOTO-MAK-ÂLEM” adlı fotoğrafla ilgili yorum ve düşüncelerinden oluşan iki kitabı yayımlanan Öncül, ‘”İnsanları Fotoğraflamak” adlı sunumunda ”Fikirtepe” ,”Çorum Eşrafı” ve ”Suriçi İstanbul” fotoğraflarıyla bizlerle birlikte olacak.

ABDULLAH AGÂH ÖNCÜL

1984′de ÇORUM ‘da doğdu. 1998 yılında ortaokulda basit bir fotoğraf makinesi almasıyla bulaştı fotoğraf işine. Kendisi Yabancı Dil Öğretmenliği ve Medya-İletişim mezunudur. 2003 yılında üniversite eğitimi için gittiği Eskişehir’de, EFSAD’ la (Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği) tanıştı, ilk fotoğraf eğitimini alarak çalışmalarına başladı.

Çalışmalarını, fotoğraf derneklerinde, üniversitelerde ve galerilerde sundu, sergiledi. Fotoğrafla ilgili yorum ve düşüncelerinden bahsettiği ‘An’ı Naftalinlemek‘ ve yayınlanmış makalelerinden oluşan ‘FOTO-MAK-ÂLEM’ adlı iki kitabı yayınlandı. Sinema eğitimini aldığı İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) üyesi oldu (2009). FIAP (The International Federation of Photographic Art) üyeliğine kabul edildi(2013). Meslek edindirme amaçlı özel kurumlarda temel fotoğraf seminerleri verdi.

Çektiği fotoğrafları, sadece beğendirmek için değil; ayrıca farklı insanlarla tanışmak, insanları fotoğraf çalışmaları ile alışılmış sohbetlerin dışında değişik olgularla ve değerlerle tanıştırmak için kareliyor. Her yaştan, her kesimden insanları bulundukları an’la ve ortamla kaydetmeye çalışıyor. İnsanların ve nesnelerin dünyasına dair belge nitelikli fotoğraf çalışmaları yapıyor. Sosyal bir yaşantısı olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir

08 Mart 2024 Cuma – Bir Ses Ver”Alegori”

8 Mart Cuma 2024 – ”BİR SES VER-ALEGORİ” Fotoğraf Söyleşisi ve Sunumu 8 Mart tarihinde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir