Karacabey Gezisi (FotoMaraton) – 16 Nisan Cumartesi

Merhabalar,

EFSAD olarak Fotoğraf Gezilerimize,  15-17 Nisan tarihlerinde Karacabey Belediyesi tarafından düzenlenen bol ödüllü “Karacabey Fotomaraton 2016”  maratonu ile devam ediyoruz.

Gezi Programı:
16 Nisan Cumartesi günü saat 06:00’da EFSAD önünde toplanıp bizi bekleyen aracımız ile hareket edeceğiz. Bursa girişinde Hünkar Dinlenme Tesislerinde kahvaltı yapacağımız keyifli bir yolculuğun ardından saat 09:30’da Karacabey’deyiz. Yarışma için kayıt işlemlerimizi tamamlayıp, fotoğraf çekmeye başlıyoruz.

Katılımcılara, tüm gün serbest zaman verilecek olup, ayrıca isteğe bağlı Karacabey Longozu ve Kocaçay Deltasına ve gün batımı için Yeniköy Boğaz’a gidilecektir.  Gün içinde gidilecek yerler ile ilgili detayları yolculuk esnasında otobüste sizlere paylaşacağız.
19:30’da  Eskişehir’e hareket edip, yolda verilen yemek molası ile 23:00 sularında EFSAD önünde gezimiz sona erecektir.

Gezimizin maliyeti, kişi başı 70 TL olup, sabah kahvaltısı ve yol bedeli dahildir. Bu maliyete öğle ve akşam yemekleri, müze ören yeri girişleri ve kişisel harcamalar dahil değildir.

Katılmak isteyen dostlarımızın Derneği arayarak yer durumu bilgisi almaları ve ön rezervasyon yaptırmaları ve katılım ücretini en geç 12.04.2016 saat 20:00’ye kadar derneğe ödemeleri gerekmektedir. (Belirtilen tarihten sonra veya araçta ücret ödenmesi kabul edilmemektedir.)

Saygılarımızla,

EFSAD Yönetimi Kurulu

 

———————
FOTOMARATON KARACABEY 2016

KARACABEY BELEDİYESİ FOTOMARATONU

ETKİNLİĞİN AMACI:

Karacabey Longozu ve Kuş cenneti haline gelen Kocaçay deltasıyla, Tarihi dokusu ve sosyal yapısıyla farklılık gösteren Marmaranın’ın sebze ambarı ve seçkin doğası ile Güzellikler Şehri Karacabey’i sanatsal yöntemlerle tanıtmak, fotoğraf sanatını Karacabey halkına sevdirmek, fotoğraf bilinci oluşturmak ve bu alana yöneltmek, bu etkinlik aracılığıyla da Karacabey Belediyesine kaliteli ve zengin fotoğraf arşivi oluşturmak, Fotoğraf sanatının gelişmesine Karacabey’lilerinde katkısını sağlamak.

FOTOMARATON KONUSU:

Konu : Karacabey ve çevresindeki tarihi, kültürel, sosyal ve ekolojik yaşam.

ÇEKİM YAPILACAK MECRALAR:

Ihlamur Ormanları, Defne Ormanları, Nilüfer yatakları, Karacabey Harası Arap Atları ve Kangal Köpekleri, Tigem TJK Pansiyonu Yarış atları

Türkiyenin Tek ayı barınağı,

Karacabey Longozu ve Kocaçay Deltası ( Kuş Türleri, Saz toplayıcıları, Su basan ormanları, Yılkı Atları , Balıkçılar)

Karacabey Boğazı

Uluabat ve Eskikaraağaç

Şehirdeki sosyal yaşam ve tarihi doku,

Sulak arazi boyu ekolojik yaşam.

Yarışmacılar çekim alanlarına Karacabey Belediyesinin tahsis edeceği araçlarla götürülecektir. (isteyen kendi aracıyla da gidebilir)

KATILIM KOŞULLARI:

1-Etkinlik 15/16/17 Nisan 2016 tarihleri arasında 3 gün sürecektir.

2-Fotomaraton, Karacabey Belediyesi yönetim kadroları, Düzenleme Kurulu üyeleri, Seçici Kurul üyeleri ile birinci derece yakınları dışında amatör, profesyonel tüm fotoğrafçılara açıktır.

3-Fotomaratona teslim edilecek fotoğrafların etkinlik süresi içinde ve Karacabey İlçe sınırlarında çekilmiş olması gerekmektedir.

4-Katılımcılar basvuru sırasına göre kabul edilecektir. Katılımcılara kayıt sırasında verilen numara rumuz olarak kullanılacaktır. Yarışmaya 1 den fazla fotoğraf verilmesi durumunda kayıt numarası ile birlikte sıra numarası kullanılacaktır.(055-1 , 055-2 gibi)

5-Fotomaraton için çekimler dijital makinelerle yapılacak, yarışma sayısal alanda düzenlenecektir. Çalışmalar Organizasyon Komitesi’ne sayısal ortamda teslim edilecektir. Gerektiğinde çalışmaların orijinali istenecektir.

6-Çekimler orijinal boyutunda, sergi için büyük boy baskıya uygun yüksek cözünürlükte ve en yüksek sıkıştırma kalitesinde ve JPEG formatında olmalıdır.

7-Fotoğraflar renkli veya siyah/beyaz olabilir. Değerlendirmede kategori ayrımı yapılmayacaktır. Çalışmalar paspartusuz, kenar boşluksuz ve çerçevesiz olmalıdır.

8-Fotoğraflar belge niteliği taşıyacağı için, fotoğrafların aslı değiştirilmeden uygun düzenlemeler ve müdahaleler (renk, kontrast, keskinlik, temizlik gibi) yapılabilir. Belge niteliğini bozacak şekilde ekleme çıkartma yapılmamalıdır. Fotoğrafın özelliği bozulmadan çesitli filtre uygulamaları yapılabilir.

9-Her katılımcı en çok 5 fotoğraf ile foto maratona katılabilir.

10-Fotomaratona katılan fotoğrafların kullanım hakkı Karacabey Belediyesi’ne ait olacaktır. Fotomaraton katılımı için teslim edilen fotoğraflara ayrıca telif ödenmeyecektir. Bu eserlerin kullanım hakkı eser sahibi ve Karacabey Belediyesi’ne ait olacaktır. Karacabey Belediyesi fotomaraton için teslim edilen fotoğrafları, fotoğrafçı adı belirterek; afiş, broşür, katalog gibi basılı yayımlarında, dijital ortamlarda tanıtım amaçlı kullanabilecektir. Eser sahipleri bu durumda ilave bir hak iddia edemez.

11-Fotomaratona teslim edilen fotoğrafların her türlü sorumluluğu katılımcıya aittir. Doğabilecek hukuki anlaşmazlıklar ve cezai yaptırımlarda karacabey Belediyesi ve Organizasyon Komitesi’ne hiçbir sorumluluk yüklenemez.

12.Fotomaratona kayıt yaptıran her katılımcı bu sartları kabul etmiş sayılır.

KONAKLAMA:

Katılımcılar konaklama için rezervasyonları kendileri yapacaklardır.

Katılımcılar için ücretsiz çadır alanı sağlanacak, gerekli tedbirler ve güvenlik önlemleri Karacabey Belediyesi tarafından alınacaktır.

FOTOMARATON PROGRAMI:

15 Nisan Cuma:

08;00 Karacabey Belediyesi Cumhuriyet Meydanına kurulacak olan kayıt bürosunda kayıt işlemleri başlayacak 17 Nisan pazar saat 10:00’a kadar devam edecektir.

Saat 13:00’a kadar şehir içi serbest çekimi

15:00’da Eskikarağaç Köyü’ne hareket Gün batımı fotoğrafları için

19;00 Karacabey Belediyesi tarafından Akşam Yemeği ve Müzik dinletisi,

20;30 Panasonic Firması ekipman semineri ve Nihat Karadağ Söyleşisi Slayt Gösterisi

16 Nisan Cumartesi:

Gün Boyunca fotomaratona resmi katılım sağlayan katılımcılara İNFOTEK Firması Tolga ARAS tarafından ücretsiz sensör temizleme hizmeti verilecektir.

PANASONİC Firmasının düzenlediği gezi ile Nihat KARADAĞ ile birlikte Photoplay ekibi bizlerle birlikte olacak.

Sabah 07:30’da Karacabey Belediyesi Uluabat Gölü Kıyısında Semaver Çayı ve simit ile kahvaltı verecek,

10:00’da Karacabey Belediyesinin araçlarıyla istayen kendi aracı ile Uluabat’tan Karacabey Longozuna gidilecek,

12;00 Karacabey Longozu ve Kocaçay Deltasında gün boyu çekim yapılacak (Deltada neler var; Kuş Türleri, Saz toplayıcıları, Su basan ormanları,Yılkı Atları, Balıkçılar…)

19:00 da Yeniköy Boğaz’da son fotoğraflar çekilip geri dönülecek.

20;00 Karacabey Belediyesi tarafından Akşam Yemeği

20:30 Fotoğraf üzerine söyleşi ve Cihan KARACA, Murat İBRANOĞLU ve Leyla EMEKTAR sunumları.

17 Nisan Pazar:

09;00 – 12;00 serbest zaman

12;00’dan sonra Seçici kurul toplantısı, fotoğraf seçimi

17:00 Sonuçların açıklanması ve ödül töreni,

18;00 Etkinlik sonu…

KATALOG:

Maraton fotoğraflarından oluşan Sunum Fotomaraton da ödül alan ve çalısmaları sergilenen katılımcılara e posta ile gönderilecektir.

KATILIM ÜCRETİ:

Katılımcılardan hiçbir suretle katılım ücreti alınmayacaktır.

ÖDÜLLER:

Birinci : 3000 TL

İkinci : 2000 TL

Ücüncü : 1000 TL

2 Adet Mansiyon : 250 TL

35 Adet Sergileme : 100 TL


DÜZENLEME KURULU:

Esra TAŞTEKİN PALABIYIK ( Karacabey Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müd. )

Feridun ARSLAN ( KFK Kusucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı -KARYEK Karacabey Yetenek Geliştirme Kursları Fotoğraf Eğitmeni )

Nadi KAPÇAK ( KARYEK Fotoğrafçılık Kursu Başkanı )

SEÇİCİ KURUL:

Cihan KARACA – ( EFIAP / s, GPU CR4, SSS/R Hon.FtGM )

Murat İBRANOĞLU – ( Fotoğraf Sanatçısı )

Leyla EMEKTAR- ( EFIAP GPU CR2 )

 

karacabey görsel

İlginizi Çekebilir

EFSAD Duyuru

Merhaba Fotoğraf Dostları İki yıldan uzun süren pandemi nin ardından EFSAD olarak yeni fotoğraf projelerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir