Kültürlerin Buluşması: Afrika – Fotoğraf Gösterisi

13 Mayıs Cuma akşamı 20:30‘da EFSAD Zoom ortamında, Ebru Kankaya Kavlak ve Çiçek Kıral öncülüğünde gerçekleştirilmiş olan Kültürlerin Buluşması: Afrika isimli fotoğraf gösterisi gerçekleştirilecek. Projeye ilişkin detaylar aşağıdadır.

Proje Adı:

Kültürlerin Buluşması: “AFRİKA”

Proje Özeti:

2019 yılında Eskişehir Şehit Fazıl Yıldırım Anadolu Lisesi fotoğrafçılık kulübü ve resim kulübü ortaklaşa bir proje başlattılar. Bu projenin birkaç yıl sürecek bir çalışma olmasına karar verildi. Projenin genel amacı farklı kültürleri keşfetmek ve kulüp öğrencilerinin katkılarıyla onların gözünden anlatılmasıydı. Yapılacak çalışmalar ele alınacak kültürün öncelikle genel özelliklerini ve sonrasında kendine has yönlerini belirleyip onları fotoğraf ve resim yoluyla anlatma üzerine planlandı. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında ele alacakları ilk kültür Afrika Kültürü olarak belirlendi. Genel hatları ile giyim ve takı kültürleri incelendi. Afrika Kültürünün renkleri çalışıldı. Fotoğraf yoluyla anlatımlarını daha gerçekçi kılmak adına, makyaj yardımı ile kamera karşısına geçecek öğrenciler hassasiyetle seçildi. Takı kültürleri için farklı takılar çalışıldı. Modellere uygulanmak üzere saç şekillendirme özellikleri incelendi ve benzer örnekleri yapabilecek öğrenciler bu konu üzerinde çalışmaları sürdürdü. Eş zamanlı olarak modelleri fotoğraflayacak öğrenciler de fotoğraf çekimi becerilerini geliştirmek üzere ortak çalışmalara girdi. Zorlu ama keyifli birkaç ayın sonunda projenin ilk aşaması tamamlandı.

Projede Görev Alan Öğretmenler:

Ebru Kankaya Kavlak – Çiçek Kıral

Projede Görev Alan Öğrenciler:

Modeller: Aleyna Doğan – Sude Naz Tabanca – Alptuğ Gençyılmaz – Ataberk

Fotoğraf Çekimi Yapanlar: İrem Atak – Eren Karagöz – Aslıhan Koçay – Ayşe Yağmur Ulutürk – Mevlüt Volkan Doğanşah – Beritan Karaca – Selin Aksu – Hilal Özsarı – Güllü Özkan

Makyaj – Kostüm: Selin Ön – Beyza Dalmış – Betül Uz – Aleyna Doğan

İlginizi Çekebilir

31 Mayıs 2024 Cuma – Mehmet Baysan ile Uzun Pozlama Teknikleri ve “Yiyeceğini-İçeceğini Al-Gel”

Bu akşam EFSAD’da sezon finalini Mehmet Baysan’la ” Balon Patlatma &Işıkla Boyama ” workshopla yapıyoruz. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir